HDP'li Gergerlioğlu: Ahmet Hakan’a gerçekleri anlatacaktım, telefonumu açmadı

HDP'li vekil Gergerlioğlu, Uşak’ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak arama işkencesine maruz bırakıldığını açıklamıştı

HDP'li Gergerlioğlu: Ahmet Hakan’a gerçekleri anlatacaktım, telefonumu açmadı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “FETÖ’cülerin çıplak arama iddiaları etkili olamıyor” başlığıyla yazı yazan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ı aradığını ancak telefonu açmadığını açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında paylaşım yapan Gergerlioğlu, “Çıplak arama konusunda yazı yazdıktan sonra Sn. @ahmethc’ı aradım, telefonumu açmadı. Oysa kendisine gerçekleri anlatacaktım. Bir gazeteci çarpıcı gerçekleri merak eder, kaçmaz diye bilirdim. Her zaman aramasına açığım, ona çok okunacak gerçek olaylar anlatacağım. Gerçek önemlidir” diye belirtti.

Gergerlioğlu'nun Uşak’ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak arama işkencesine maruz bırakıldığını açıkladıktan sonra, Hakan 22 Aralık 2020’de kaleme aldığı yazısında, şunları öne sünmüştü: “Bütün bir Türkiye, artık şunları çok iyi anladı: FETÖ’cülük, bir aldatma ve kandırma hareketidir. Başı, ortası ve sonu sinsilik üzerine bina edilmiştir… Öyle inandırıcı yalan söylerler ki... Saf gibi aldanırsın. Öyle etkileyici rol yaparlar ki... 'Acaba' mı dersin. Yukarıdan bir emir alırlar, hepsi aynı yalanı söyler. Tarihte hiç görülmemiş bir senkronize yalan örgütüdür bu.”

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 23:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 6 ay Önce

Kime neyi anlatacaksin resmen kopekle is birligi yaoiyorsunuz bu alcak iki yüzlü pezevenk nasil guvenirsiniz şunu iyi bil cesurca demirtasi ornek alin bos konusmayla olmuyor sokak ta evde halk bilnclenďirin bu alcak hirsiz namusuzuz diktedorun kopek

SIRADAKİ HABER