HDP'li 5 belediyeye kayyım atandı

Belediye eşbaşkanlarının görevlerinden alınmasından sonra evlerine baskınlar düzenlendi

HDP'li 5 belediyeye kayyım atandı

İçişleri Bakanlığı salgın sürecinde de kayyım atamasına ara vermedi. HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan, Baykan ve Altınova belediyelerine kayyım atandı. Görevden alınan belediye eşbaşkanları gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan, Baykan ve Altınova belediyelerine kayyım atandı. Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz, Kurtalan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül, Muş’un Korkut ilçesi Altınova Belde Belediye Eşbaşkanı Casim Budak görevlerinden alınarak, yerlerine kayyum atandı. 
 
Iğdır’a Vali Enver Ünlü, Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, Baykan'a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan'a Kaymakam İhsan Emre Aydın, Altınova’ya Korkut Kaymakamı Hasan Sadebıyık belediye başkanvekili olarak görevlendirildi. 
 
Belediye eşbaşkanlarının görevlerinden alınmasından sonra evlerine baskınlar düzenlendi, belediye binaları polis ablukasına alındı. 
 
EŞBAŞKANLAR GÖZALTINA ALINDI
 
Görevden alınan Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Berivan Helen Işık ve Peymandara Turhan, Iğdır Belediye Eşbaşkanları Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik, Baykan Belediyesi Eşbaşkanları Ramazan Sarsılmaz ve Özden Gülmez, Kurtalan Belediyesi Eşbaşkanları Baran Akgül ve Esmer Baran, Altınova Belde Belediye Eşbaşkanı Casim Budak ile Siirt Belediyesi çalışanı Eşref Tekin, haklarında yürütülen soruşturma kapsamında evlerine düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındı. 
 
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 3'ü büyükşehir 65 belediye kazanan HDP'nin şu ana kadar 45 belediyesine kayyım atandı, 6 belediyesinin seçilmişine KHK'li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 23:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
H
H - 7 ay Önce

Son 15 yildir halk oyuyla secilen kisiler - belediye baskanlari icisleri bakani karariyla gorevden alinma cok artti. Bu uygulama halkin iradesine aykiridir cunku uygulayan kisi siyasi bir kisi-tarafli bir kisidir. Bu adalet ilkrlerine aykiridir; yargi karari olmaksizin hukuksuzdur. Magdurlar mahkemeye basvurmali, konu ile ilgili yasa degistirilmrlidir.

ahmet yaz
ahmet yaz - 7 ay Önce

hdp ve kürtler artık beraber yaşam söylemini bırakmalı. türkler kürtlerin iradesini tanımıyor. kürtlerle eşitlik istemiyor. kürtler kendi devletlerini kurmalı, bunun için çalışmalı. boşa enerji ve emek harcamanın, boş şeyler için bedel ödemenin anlamı yok. tek kurtuluş bağımsız kürt devleti.

Isci emekli
Isci emekli - 7 ay Önce

Burada akp ye oy veren onursuz kürtler sizin gibi alcaklar god yaladikca bu fasit kurt düşmanı hükümet bugun olmasa yarin sizin gibi yalaka kopeklerinide kapi disari atar akp ye buyuk ders verme zamanı kudurdular iflas eden hükümet kurt düşmanıligi ?

bakınca
bakınca - 7 ay Önce

bu akp de çalışarak alınteri ile hakederek değil çalarak gasbederek kaos çıkarıp kendini parlatarak koltuklarını korumaya çalışıyorlar.malum oylar eriyor darbe söylentisi çıkarıyor tutmayınca yine terörize etmeye çalışıyarak kürtleri tahrik ediyor.maksat tahrik edip vatan elden gidiyaah diyerek taraftar toplamak.inanın ölen türk askeri bile bu vatan için değil bunların koltukları için ölüyor.ülkemizi geç.geçen seçim öncesi yeni zelandadaki camide ölen müslümanlar bu erdoğanın iktidar olması için di.yani anlıyacanız oyuna gelmeyin tahrik olmayın terörize olmayın.hak savaşını meşru yapın.şuana hak ihlalini bunlar yapıyor çünkü koltuk gidiyor karşı tarafı tahrik etmeye çalışarak paçayı yırmaya çalışıyor.ama kaybedecekler

SIRADAKİ HABER