HDP heyetinin Silvan'a girişine izin verilmedi! İlçede neler oluyor?

Silvan'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti

HDP heyetinin Silvan'a girişine izin verilmedi! İlçede neler oluyor?

Diyarbakır Valiliği tarafından dün gece süresiz sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silvan ilçesinde internet ve telefon erişimi engellendi. Mahallelerde şiddetli çatışmalar yaşanırken HDP ve DBP’den oluşan heyet ilçeye alınmadı.

Diyarbakır Valiliği’nce dün gece saat 01.00 itibari ile süresiz sokağa çıkma yasağı uygulanan Silvan ilçesine girmek isteyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) heyetine izin verilmedi.

DİHA’nın haberine göre, internet ve telefona erişim engellendiği ilçeye, Diyarbakır’dan çok sayıda asker sevkiyatının yapıldığı ve ilçe ile irtibat sağlanamadığı belirtildi.

Polis kapı önlerine çıkan halka gaz bombası ile saldırarak, hakaretlerde bulunduğu belirtildi.

İlçenin Tekel, Mescit, Konak ve Selahattin mahallerinde, gençler ile özel hareket polisleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı belirtilen haberde, ölü ya da yaralılar hakkında bir bilgi edinilemezken, mahallelerden dumanların yükseldiği belirtildi.

HDP ve DBP’lilerden oluşan heyet de ilçeye alınmadı. Diyarbakır’dan sabah saatlerinde Silvan’a giden heyet, ilçe girişinde polislerce durduruldu. Heyete, “Valilik izni olmadan ilçeye alamayız” denildiği belirtildi. Heyetin ilçe girişinde bekleyişi sürüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 11:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
YANİ
YANİ - 3 yıl Önce

demek oluyor ki̇. öyle 2 satir okumayla özerkli̇k olmaz.. i̇lçeye gi̇ri̇ş bi̇le yapamazsiniz. orasi ermeni̇lerden temi̇zlenene kadar. ya bu vatana sadik olacaksiniz yada yok olacaksiniz. ermeni̇ler si̇zi̇. kürt demi̇yorum çünkü kürt beni̇m dostumdur. pkk ve yandaşlari ermeni̇ ve onlarin dostlaridir..