HDP Diyarbakır mitingine bomba koyanlara istenen cezalar belli oldu

Diyarbakır’da HDP mitingine bomba koyanlara istenen ceza belli oldu. Saldırıyla ilgili 5 IŞİD’li hakkında 5’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 6138’er yıla kadar hapis istendi

HDP Diyarbakır mitingine bomba koyanlara istenen cezalar belli oldu
Diyarbakır’da 5 Haziran 2015 tarihinde HDP’nin mitingine yapılan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı ile ilgili 5 IŞİD’li hakkında beşer kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 bin 318’er yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Diyarbakır’da 5 Haziran günü HDP mitinge düzenlenen bombalı saldırıda Şeyhmus Kaçan (34), Necati Kurul (46), Civan Arslan (18) ve Ali Türkman’ın (65) ölmesi ve 210 kişinin yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede IŞİD’li tutuklular İsmail Korkmaz (35), Mustafa Kılınç (39), Orhan Gönder (20) ve Burhan Gök (37) ile firari şüpheli İlhami Balı’nın (33) ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’, ‘Nitelikli öldürme’, ‘Nitelikli öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma’ suçlarından cezalandırılması istendi.

Savcı 5 tutuklu hakkında 5’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 4 bin 101’er yıldan 6 bin 318’er yıla kadar hapis cezası talep etti.

İddianame 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

(Kaynak: İMC TV)

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
huseyin barış ister
huseyin barış ister - 2 yıl Önce

Tum insanım insan haklarına dayali insanlara çağrida buluniyorum bu dünyaya gelen her canli Allaha ihtiyaci vardır ve Allaha birebir mmuhtactır zulum dinimiz onu yasaklatmi§tir kimse kimseden üstun deyildir hepimizin yeri belli ayni toprağa gidiyoruz bu dünya çok geniştir herkesin yeri vardır peki neyi paylaşamiyoruz herkes evinde işinde artık beni anlayin zebaniler ceheneme gidrr ata§ta çıkmazlar müminler ğazbahçede crnnrte keyif ederler yanın zebaniler yanın