HDP'den yeni yıl mesajı: 2018 cesaret yılı olsun

HDP, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı

HDP'den yeni yıl mesajı: 2018 cesaret yılı olsun

Halkların Demokratik Partsisi (HDP) yeni yıl için bir mesaj yayınladı. Mesajda, "2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz" denildi.

"2018 barış ve özgürlük yılı olabilir" denilen mesaj şöyle:  

2018 yılını büyük insanlık değerleri ve evrensel haklar, eşitlik, demokrasi, barış, adalet ve özgürlük mücadelesi için başarılı adımların atılacağı bir yıl yapmak hepimizin elinde.

Bunun için her gün yaşadığımız eşitsizlikleri, haksızlıkları ve hukuksuzlukları önlemek; faşizmin kurumsallaşmasını ve ‘tek adam yönetimi’ni durdurmak; kadın özgürlüğünden, emekten ve ekolojiden yana güçlü bir mücadeleyi sürdürmek için kararlı ve cesaretli duruşta ısrar gerekiyor.

Ancak bu yeterli değil. Evrensel ve demokratik hak ve özgürlükler, hukuk ilkeleri ve hukukun üstünlüğü, Türkiye’nin imzalamış olduğu uluslararası demokratik sözleşmeler asgari zemininde anlaşan herkesle birlikte hareket etmenin yollarını ve imkanlarını geliştirmemiz elzemdir.

Mutlak iktidara sahip olmak için her türlü insani ve ahlaki değeri ve ilkeyi çiğneyen bir egemen zihniyet karşısında, bu değerlere ve ilkelere sahip çıkmak, en geniş birliktelikleri bu zemin üzerinde inşa etmek mümkündür.

Türkiye’yi iç ve dış politikada savaşın, çatışmanın, şiddetin bir parçası haline getirmiş olan ve bundan sonrası için de aynı hatalı Ortadoğu politikalarında, aynı saldırgan milli güvenlik konseptinde ısrar eden bu iktidara rağmen 2018 barış ve özgürlük yılı olabilir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2018 yılının tüm halklarımız için umut ve cesaret yılı olmasını diliyoruz.

Kaynak: Demokrat Haber 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 19:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER