HDP, aday adaylık başvuru süresini uzattı

HDP, talep üzerine aday adaylığı başvuru süresinin uzaltdığını açıkladı

HDP, aday adaylık başvuru süresini uzattı

HDP, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler 5 Aralık’ta sona eren aday adaylık başvuru süresinin 12 Aralık’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Açıklamada, “Aday adayı olmak isteyenlerin bir kısmının başvurular için gerekli hazırlıkları yetiştiremedikleri yönündeki talepleri üzerine Yerel Yönetimler Komisyonumuz başvuruların 12 Aralık mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verdi” denildi.

HDP’nin açıklaması şu şekilde:

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partimizden aday adaylık için yapılacak başvuru süresi gelen talepler üzerine 12 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Daha önce 5 Aralık olarak belirlenen başvuru tarihine kadar partimize belediye eşbaşkanlığı, meclis üyelikleri için Türkiye’nin değişik kesimlerinden, kadınlardan, gençlerden, eski siyasetçilerden, inanç kesimlerinden, yerel dinamiklerden partimize yönelik yoğun ilgi gösterildi.

Partimize yapılan başvurularda özellikle kayyum atanan bölgelerdeki yoğunluk bir kararlılığın ifadesi olarak özellikle dikkat çekiyor.

Aday adayı olmak isteyenlerin bir kısmının başvurular için gerekli hazırlıkları yetiştiremedikleri yönündeki talepleri üzerine Yerel Yönetimler Komisyonumuz başvuruların 12 Aralık mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verdi.

Daha önce aday kriterlerini kamuoyu ile paylaşan Yerel Yönetimler Komisyonumuz aynı zamanda KHK ile ihraç edilenlerden, kadınlardan, engellilerden ve gençlerden başvuru ücreti alınmamasını kararlaştırmıştı.

Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER