Hayrettin Karaman'ın 'Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız' yazısına tepki

Hayrettin Karaman'ın yazısı sosyal medyada büyük tepki çekti

Hayrettin Karaman'ın 'Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız' yazısına tepki

İslam Hukuku profesörü, Yeni Şafak gazetesi yazarı Hayrettin Karaman, AKP'nin oylarındaki düşüşe tepki gösterdiği yazısında kullandığı “Birkaç ırgat bir araya gelip iktidarı yıktınız” ifadesi sosyal medyada büyük tepki topladı. #Hepimizırgatız hashtagi Twitter’da Trend Topic listesine girdi.

Radikal'de yer alan habere göre, Karaman'ın “Yıkmayı becerdiniz hadi yapın da görelim!” başlıklı bugünkü köşesinde başta muhalefet olmak üzere, “Bazı STK, patron ve dış mihrakları AK Parti iktidarını yıkmakla” suçlayan Karaman, Mehmet Akif Ersoy’un bir şiirine atıf yaparak, saydığı bu kesimlere 'ırgat' nitelemesi yaptı.

'AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN'

“Birkaç ırgat bir araya geldi ve bazı eksikleri ve kusurları olsa bile Türkiye’yi şaha kaldıran ve alternatifi de ortada bulunmayan iktidarı yıktı” ifadelerini kullanan Karaman, yazısında, “Erken seçim bir yanda dursun, şimdi muhaliflere diyorum ki, yıkmayı becerdiniz, hadi yapın da görelim” dedi. Oy veren seçmeni de üstü kapalı olarak suçlayan Karaman, “İnşallah halkımız bu sonuçtan yeterli dersi alır da bir seçim daha olursa oyunu daha akıllıca kullanır vesselam!” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 21:24

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

islam hukuku profesörü ......bunlar bu kafayla profesör oluyorsa vay halimize....

Ali Haydar Ceylan
Ali Haydar Ceylan - 6 yıl Önce

irgat olmak onur.bildiğin çiftçi ya da emekçi anlamında.ya sen nesin? saray soytarısı

SIRADAKİ HABER