Hayko Bağdat'tan Melih Gökçek'e tazminat davası

Sosyal medyada Ermeniler hakkındaki ifadeleri nedeniyle Gökçek’e tazminat davası

Hayko Bağdat'tan Melih Gökçek'e tazminat davası

Gazeteci-Yazar Hayko Bağdat, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek hakkında, kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle 10 bin liralık tazminat davası açtı. Delil olarak da Melih Gökçek’in kendisi hakkında açtığı davanın dosyası ve sosyal medyada kullandığı ifadeler gösterildi.

bugun.com.tr sitesindeki habere göre, Taraf gazetesi yazarı Hayko Bağdat, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında tazminat davası açtı. Avukatı aracılığı ile Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne verilen dilekçede, dava gerekçesi olarak Melih Gökçek’in Hayko Bağdat hakkında açtığı davanın içeriği, sosyal medyada Bağdat ve Ermeniler hakkındaki ifadeleri yer verildi.

Dilekçede “10 bin lira manevi tazminatın davalıdan alınarak müvekkile verilmesine ve kararın masrafı davalıdan karşılanmak üzere ulusal çapta yayın yapan tirajı en yüksek üç gazeteden birinde yayımlanmasına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalı taraf üzerine bırakılmasına karar verilmesini saygılarımızla talep ediyoruz.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 18:43
YORUM EKLE