Halk otobüsüne molotoflu saldırı

Yolcular panik içinde dışarı çıkarak canlarını kurtardılar…

Halk otobüsüne molotoflu saldırı

Olay Kağıthane Darülaceze Caddesi’nde meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi yada kişiler saat 20:30 sıralarında Örnektepe-Taksim seferini yapan özel halk otobüsüne molotof kokteyli, taş ve havai fişeklerle saldırdı. Daha önce de, sivil vatandaşların yolculuk ettiği belediye otobüslerine büyük tepki çekmesine rağmen saldırılar düzenlenmiş, bunlardan birinde İstanbul Küçükçekmece'de, liseli Serap Eser feci şekilde yanarak can vermişti.

 

Şoför Hüseyin Yıldırım’ın kapıları açması üzerine otobüsteki yolcular panik halinde kaçarak canlarını kurtardılar. Otobüste çıkan yangın ise sürücü Yıldırım tarafından araçtaki yangın tüpü ile söndürüldü.

 

"İNSANLAR BİRBİRİNİ EZDİ"

Şoför Yıldırım, saldırının aniden meydana geldiğini belirterek, "Bir anda yüzleri maskeli on kişi gelerek saldırdı. Ne olduğunu anlamadım. Kapıları açarak yolcuların indirdim. İnsanlar bir anda birbirini ezdiler. O anda arabayı bıraktım. İnsanları kurtarmaya çalıştım" diye konuştu.

 

OTOBÜSTE YANGIN ÇIKTI

Otobüs yolcularından Şenol K., yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 10 kişilik bir gruptu. Otobüs kırmızı ışıkta durduktan sonra iki taraftan taş ve sopalarla saldırdılar. Daha sonra ellerinde bulunan Molotof kokteyllerini araca attılar. Yolcular kaçarken üzerlerine havai fişek attılar. Ardından ara sokağa kaçtılar. İnsanlar çok korktu” diye konuştu.

 

OTOBÜSTE BÜYÜK ÇAPLI HASAR

İçerisi yanan ve camları kırılan otobüste büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 11:21
YORUM EKLE