Halk Cephesi Kobani sınırında: 'Mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz'

Halk Cephesi üyeleri, sınırda Kobani için eylem düzenledi...

Halk Cephesi Kobani sınırında: 'Mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz'

Yannis Vasilis Yaylalı / Demokrat Haber

Halk Cephesi üyeleri, sınırda Kobani için eylem düzenledi.

"ABD beslemesi  IŞİD'e karşı direnen Kobanê halkının yanındayız" pankartı  ile Kobani sınırında yer alan Mehser Köyü'ne gelen Halk Cephesi üyeleri, yaptıkları açıklamada Kobani'deki direnişe dikkat çekerek, "Günlerdir  kuşatma altında bulunan Kobanê, kadını ve erkeği ile işbirlikçi IŞİD'e karşı direniyor. Emperyalistler ise Suriye'yi nasıl düşüreceklerini tartışıyorlar. Kobanê'ye yapılan IŞİD saldırılarının baş sorumlusu ABD emperyalizmi ve işbirlikçi AKP hükümetidir," dedi.

Yapılan açıklama şöyle devam etti: "Direniş çizgisi sırtını emperyalizme değil  halka dayamak ile büyür. Dünya halkları için tek kurtuluş yolu sosyalist devrim ile ve bu devrim için anti-faşist, anti-emperyalist mücadeleyi büyütmek ile olur."

Halk Cephesi'nin sınırda yaptığı açıklamada Kobani direnişi selamlanırken, "Tüm dünya halklarını emperyalizme ve faşizme karşı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz," denildi.

Yapılan basın açıklaması, "Biji berxwedane Kobanê" sloganları ile sonlandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
alp
alp - 4 yıl Önce

bu adamlar oraya gitseler gitseler reklam yapmak icin giderler. sövenistliklerini ve kürt düsmanliklarini saklamak icin giderler. bir yandan her gün cenaze kaldiran gece gündüz isid belasiyla savasan ypg`yi karalayacaksin, kürtlerin emperyalizmle isbirligi yaptigini, akp`ye teslim oldugunu iddia edeceksin, bir yandan sinira gidip poz vereceksin. yemezler. kirk yillik cephe`nin ne mal oldugunu herkes biliyor!

fizikci
fizikci - 4 yıl Önce

...sovenist ve ilkel milliyetci, kendini ele verdin.
kimsenin reklama ihtiyaci yok seninde dedigin gibi "kirkbes yillik cephe nin" hic yok sahi siz dayanismayi tabi olmak goruyorsunuz yani kurukculuk,yazmaz tarih kitaplari cephe nin kuyrukculugunu.

alp
alp - 4 yıl Önce

ezbere konusmayi birak fizikci! ne halt yediniz 45 senedir? cürmünüz nedir? kendi kendinize övünüp sisiniyorsunuz ama bir icraatinizi göremiyoruz. torbacilara bile gücünüz yetmiyor. hayat kadinlarini döverek adam oldugunuzu zannediyorsunuz.

fizikci
fizikci - 4 yıl Önce

...siz guc oldunuzda ne oldu,geldigiz nokta akp kapisinda icazet bekler oldunuz.
torbacilara gelice fazla kurcalama istersen kokusu bakmissin ustunuze sinmistir.

alp
alp - 4 yıl Önce

kimlerin mücadele ettegini, özgürlükleri büyüttügünü, kimlerin ise gevezelik yaptigini herkes görüyor. en iyisi mi siz devrimci adini kirletmeyi birakin da, bütün kasarlanmisliginiz ve utanmazliginizla cekin gidin de genc ve yürekli devrimciler gercek bir mücadele yürütsünler. cephe sadece onlarca senedir devrimci mücadelenin önünü tikadi türkiye`de. baska da bir fonksiyonu olmadi.

fizikci
fizikci - 4 yıl Önce

...gevezelik sizin kimyanizda var.devrimci degerleri kirletmek halkta guvensizlik yaratip her seye kuskuyla bakma mantigi sizin eseriniz.ozgurluk adina en ufak bir kazanciniz yok.baslangictan daha geri bir noktadasiniz..

alp
alp - 4 yıl Önce

yazik ki düstügün komik durumu bile farketmiyorsun yalova kaymakami!

fizikci
fizikci - 4 yıl Önce

...icindeki pisligin disa vurusu derler buna.
bogul o golde;