Hakkari'de aşiret liderlerinden çağrı

Kongra-Gel Eş Başkanı Remzi Kartal'ın 'sağduyu' çağrısının ardından Ertoşi ve Pinyaniş aşiret liderleri de çağrı yaptı...

Hakkari'de aşiret liderlerinden çağrı

Hakkari’de iki aşiret mensupları arasında iki gündür devam eden çatışmayla ilgili Ertoşi aşiret temsilcilerinden Abdullah Adıyaman ile Pinyaniş aşiret lideri Orhan Pirozbeyoğlu duyarlılık çağrısında bulundu.KONGRA GEL Eş Başkanı Remzi Kartal da aşiretler arasındaki kavgayla ilgili olarak, "Halkımız devletin provokasyonlarına gelmemeli" demişti.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Hakkari'de Ertoşi ve Pinyaniş aşiret mensupları arasında iki gün önce çıkan ve bugün akşam saatlerinde de tekrar başlayan kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

KARTAL'IN ÇAĞRISINDAN SONRA AŞİRET LİDERLERİNDEN DE 'DUYARLILIK' ÇAĞRISI

ANF'nin haberine göre; Med Nuçe televizyonuna konuşan Kongra-Gel Eş Başkanı Remzi Kartal’ın olayın bir devlet provokasyonu olduğunu söyleyerek aşiret temsilcilerine sağduyu çağrısında bulunması ardından aşiret temsilcileri de sağduyu çağrısında bulundu.

Med Nuçe’ye konuşan Ertoşi aşiret temsilcilerinden Abdullah Adıyaman ile Pinyaniş aşiret lideri Orhan Pirozbeyoğlu, çatışmanın halka zarar verdiğini belirterek, sağduyulu davranılması çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 15:10
YORUM EKLE