Hakkari ve Batman'da kayyum protestosu: 4 kişi gözaltına alındı

Hakkari ve Batman'da belediyelere kayyum atanması protesto edildi

Hakkari ve Batman'da kayyum protestosu: 4 kişi gözaltına alındı

Hakkari'de belediyeye kayyım atanmasını protesto etmek için belediye önünde toplananlara, polis saldırdı. Olaylar sırasında 4 kişi gözaltına alındı.

Hakkari Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ile Nurullah Çiftçi'nin, yapılan öz yönetim açıklamasına katılmaları nedeniyle geçen yıl Ağustos ayında tutuklanmalarının ardından, Belediye Meclis üyelerinin seçtiği Eş Belediye Başkanları Fatma Yıldız ve Şaban Alkan, polisin belediyeye Vali Yardımcısı Cüneyt Epçim'in kayyum atandığını haber vermesi üzerine Bulvar Caddesi'ndeki binaya geldi.

 Ancak eş başkanlar içeriye alınmadı. Bunun üzerine belediye binasının önünde Yıldız ve Alkan beklemeye başladı. Ardından partililer de çevrede toplanmaya başladı. Belediye çevresinde önlem alan polis, toplanan grubun dağılmasını istedi. Kalabalık dağılmayınca, basınçlı suyla müdahale edildi. Çıkan olaylar sırasında 4 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürü Resul Holoğlu da belediye binasına geldi. Belediye binasına bu sırada büyük bir türk bayrağının asıldığı görüldü.

BATMAN'DA DA BENZEN OLAYLAR YAŞANDI

Batman'da da benzer olaylar yaşandı. Batman İl Belediyesi'ne kayyım atanmasından sonra belediye önünde toplanan ve içeri girmek isteyen bir gruba polis saldırdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 10:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER