Hakkari'de polisin gaz fişeği HDP'li vekilleri yaraladı

Silvan'daki ablukayı protesto eden üniversite öğrencilerine polis saldırdı; polisin attığı gaz fişeği ile HDP'li vekiller de yaralandı

Hakkari'de polisin gaz fişeği HDP'li vekilleri yaraladı

Hakkari Üniversitesi'nde okuyan Colemêrg Öğrenci Derneği (CÖDER) üyesi öğrenciler, hem Silvan'daki sokağa çıkma yasağını protesto etmek hem de PKK lideri Abdullah Öcalan'a yönelik tecride dikkat çekmek için üniversite kampüsünde açıklama yaptı.

DİHA'da yer alan habere göre, İlahiyat Fakültesi binası önünde toplanan gençler, açıklama yapacakları sırada polis müdahale etti. Polisin attığı bu biber gazı kapsüllerinden biri öğrencilere destek vermek amacıyla açıklamaya katılan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın eline isabet etti. Zeydan, elinden hafif şekilde yaralandı. HDP'li Selma Irmak’ın da kulağına plastik mermi isabet etti.

İki vekil de tedavi altına alındı.

Öte yandan polisin saldırısı nedeniyle yapılmak istenen açıklama yapılamadı.

IRMAK: HEDEF GÖZETİLEREK ATEŞ EDİLDİ

HDP Milletvekili Selma Irmak, saldırıyla ilgili olarak, “Biz polislerle konuşurken ateş edildi. Kulağıma plastik mermi çarptı. Çok yakın mesafede hedef gözetilerek ateş edildi. Hem gaz bombalarıyla hem plastik mermilerle bir anda ateş edildi” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 17:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER