Hakkari'de çobanı öldüren uzman çavuş serbest bırakıldı

Koyunları otlattığı esnada askeri bölgeden açılan ateş sonucu vurulan Sertip Şen’in ön otopsi raporu ortaya çıktı

Hakkari'de çobanı öldüren uzman çavuş serbest bırakıldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Onbaşılar köyünde, 2 Mayıs Perşembe günü koyunları otlattığı esnada askeri bölgeden açılan ateş sonucu vurulan 46 yaşındaki Sertip Şen’in yaşamını yitirmesi olayında ön otopsi raporu ortaya çıktı.

Otopsi raporunda Şen’in kalbine yakın bir noktaya isabet eden kurşunla yaşamını yitirdiği ve derinliğinin ölçülemediğine yer verildi. Olaya ilişkin Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleme başlatıldı. Yapılan incelemede silahın sözleşmeli Er H.A.’ya ait olduğu, ateş eden kişinin ise Uzman Çavuş M.T. olduğu saptandı. Soruşturmada Şen’in askeriyeye ait HK33 Piyade Tüfeği silahıyla öldürüldüğü tespit edildi.

UYARI AMAÇLI ATEŞ…

Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Uzman Çavuş M.T. savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı Yüksekova Sulh Ceza Mahkemesi’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. M.T. mahkeme ve savcılıkta yaptığı savunmasında uyarı amaçlı ateş ettiğini, daha öncede uyarı amaçlı ateş edildiğini ve bunun sıklıkla yapıldığını ileri sürdü. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 10:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
che
che - 2 yıl Önce

ne bekleniyorduki,bir kurt coban icin tc kendi uzman cavusunu tutuklayacagini sanan aptal kurtlerden halen kaldimi acaba.tc yillardir oldurulen mahsun kurtler icin katilleri ortulu odeneklerden odullenmistir

Ahmet imam oğlu
Ahmet imam oğlu - 2 yıl Önce

Tarih şahittir tarih sayıfalrında böyle geçmiş türlerin bu coğrafyayı işgal etiklerinden beri Tarih boyunca hep Kürt’leri katil etmiştir tek bir sebebi var Türkler biliyorlar bu topraklar kürdlerindir ataların topraklarıdır misafir olarak kaldıklarını biliyorlar o yüzden ellerinden geldiğince Ermeni yahudiler gibi yok etmeye çalışırlar bu gün olmasa yarın er veya geç kürdler nasıl bu faşişt katil sürüsü Türkleri buralara yerleştirmişse onları bu topraklarda çıkarıp atmak zorundalar bunlarla yaşayan bunlar gibi şerefsiz katil faşiştir

SIRADAKİ HABER