Hakim, savcı ve avukatlar için bedelli düzenlemesi

Gül, hakim, savcı ve avukatların, adli tatille bedelli askerliklerini yapması hususunda taleplerinin olumlu karşılandığını söyledi

Hakim, savcı ve avukatlar için bedelli düzenlemesi

Adalet Bakanlığı hakim, savcı ve avukatların bedelli askerliklerini adli tatilde yapmaları için düzenleme yaptığını açıkladı.

Gül, hakim, savcı ve avukatların adli tatilde bedelli askerliklerini yapabileceklerini söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hakim, savcı ve avukatların bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmeleri için çalışma yürüttüklerini belirterek, "Hakim, savcıların bedelli askerlikle ilgili 'Adli tatilde bu hakkımızı kullanalım' diye bir talepleri oldu. Biz de Milli Savunma Bakanlığı'na bu yöndeki talebimizi ilettik. Hakim, savcılarımızın, avukatlarımızın, adli tatilde bedelli askerliklerini yapması hususunda talebimizi hem yazılı hem şifahi olarak ilettik" dedi.

Hakim, savcı ve avukatların, adli tatille bedelli askerliklerini yapması hususunda taleplerinin olumlu karşılandığını söyleyen Gül, “Milli Savunma Bakanımız da bu konuda her türlü desteği vereceklerini ifade etiller. Buna göre inşallah hakim, savcı ve avukat arkadaşlarımız adli tatilde bedelli askerlik yapma imkanına kavuşacaklar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER