Habertürk sunucusu Didem Arslan, 'HDP'lilerin neden konuk edilmediğine' cevap verdi

'Burası bir kamu televizyonu değil, bu bir tercihtir'

Habertürk sunucusu Didem Arslan,  'HDP'lilerin neden konuk edilmediğine' cevap verdi

Habertürk TV'de 'Türkiye'nin Nabzı' parogramında HDP'nin 'Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü' tartışıldığı sırada yıllardır HDP'ye TV'lerde yer verilmediğini söyleyen Salim Şen'e, sunucu Didem Arslan Yılmaz, "Salim bey burası bir kamu kuruluşu değil" dedi.

Bu sorunun kendilerine de sık sık geldiğini belirten  Arslan, "Sonuçta biz kamu kuruluşu değiliz, özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir. Bu tercihin nedenleri öyle veya böyle farklıdır. Ama zaman zaman bu ekranlarda da HDP'liler zamanında olmuştur" dedi. 

'GAZETECİLİK TERCİH DEĞİL, HAKİKAT ARAYIŞIDIR'

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, sunucuya tepki gösterdi. Paylan, "Şunu demek istiyor: HDP’lileri çıkarırsak; patron fırça yer, ihale alamaz, işleri bozulur, beni de kovarlar" ifadeleri ile paylaştı. Paylan, "Gazetecilik tercih değil hakikat arayışıdır" dedi. 

HDP Muş eski Miletvekili Sırrı Sakık da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, "Didem Aslan Habertürk 'biz özel sektörüz o yüzden HDP'yi programa almama tercihinde bulunuyoruz'diyor. Kürt düşmanıyız, iki yüzlüyüz, korkağız, milyonlarca insanın partisine gıyabında her iftirayı atarız diyemedikleri için bu ucuz bahaneyi sunuyorlar.sizin adınıza ben utanıyorum" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan ramazan
Ramazan ramazan - 5 ay Önce

Apaçık kürt düşmanlığı lanetliyorum olsun

SIRADAKİ HABER