Güvenlik görevlisinden Ankara Katliamı'nı protesto eden öğrenciye bardaklı saldırı!

Özel güvenlik görevlilerinden birinin fırlattığı bardak, öğrencilerden birinin dudağını yardı

Güvenlik görevlisinden Ankara Katliamı'nı protesto eden öğrenciye bardaklı saldırı!

Akdeniz Üniversitesi'nde Ankara'daki bombalı saldırıyı protesto amacıyla eylem yapan öğrencilere müdahale eden özel güvenlik görevlilerinden birinin fırlattığı bardak, öğrencilerden birinin dudağını yardı.

Radikal'de yer alan habere göre Ankara'daki bombalı saldırıyı protesto amacıyla bir grup öğrenci 19 Ekim'de Akdeniz Üniversitesi merkez yemekhanesi önünde oturma eylemi yaptı.

Bu sırada bazı öğrenciler yemekhanenin penceresine 'Saraydan ve AKP'den hesabı gençlik soracak. Ankara katliamını unutma' yazılı pankart astı.

Pankartı kaldırmak isteyen üniversitede görevli özel güvenlik görevlileri, öğrencilerle tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bir özel güvenlik görevlisi,öğrencilerden birinin yüzüne masadaki su bardağını fırlattı.

Yakın mesafeden sert şekilde fırlatılan su bardağı nedeniyle öğrencinin dudağı yarıldı. Bu anlar saniye saniye yine bir öğrenci tarafından kamerayla kaydedildi.

Yüzüne su bardağı fırlatılan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Utku Yürekli, eyleme katılmadığını, ancak özel güvenlik görevlilerinin öğrencilere saldırısını görünce ayırmak istediğini söyledi.

Öğrenci arkadaşlarını özel güvenlik görevlilerinden uzaklaştırmaya çalıştığı sırada bir görevlinin su bardağı fırlattığını gördüğünü belirten Yürekli, "Ben de sinirle ona doğru yöneldim 'ne yapıyorsun' diye tepki gösterdim. O sırada benim yüzüme bardak fırlatıldı. Dudağım yarıldı. Bir sonuç alamayacağımı düşündüğüm için de şikayetçi olmadım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 11:35

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER