Gülse Birsel'den Nihan Osmanoğlu'na: Ayaklar baş oldu, sorma bacım!

Birsel: Yav bir gidin Allasen, şaka mısınız?

Gülse Birsel'den Nihan Osmanoğlu'na: Ayaklar baş oldu, sorma bacım!

Hürriyet yazarı Gülse Birsel, Galatasaray Adası'nda (Suada) hakları olduğunu söyleyen II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu'na cevap niteliğinde bir yazı yazdı.

Birsel, "Ayaklar baş oldu, sorma bacım! Galatasaray Adası’nı filan vermeyeceğim size çünkü artık orası bizim kraliyet ailesinin. Dava da açma, kraliyet ailesi kalabalık, 80 milyonuz hangimizle uğraşacaksın?" dedi.

Yazısında Osmanoğlu'nu tiye alan Birsel, "Siz illa sultan mı olmak istiyorsunuz Nilhan Hanım kardeşim? İnternet sitenizde Osmanlı tarzı eşyalar satıyorsunuz ya... O işi öyle bir büyütüp o kadar başarılı, o kadar yenilikçi, orijinal bir hale getirirsin ki sana “Vay be, e-ticaretin sultanı oldu” derler, anca öyle olur o" diye yazdı.

Birsel şu ifadeleri kullandı:

"Ordu Gölköylü Feyzullah Bey ve Uşak Merkez ilçesinden Asım Bey’in torunu Gülse Sultan ben!

Nilhan Hanımcığım, benim dedeler Osmanlı sultanı değillerdi ama çok kral adamlardı. Napolyon’un “Benden daha zengin tek insandır” dediğini iddia ettiğiniz 2. Abdülhamit padişahımız (ki o doğduğunda Napolyon ölmüştü, neyse üstünde durmayacağım) gibi varlıklı değillerdi tabii. Galatasaray Adası’nı filan bırak, bir elma bahçesi bile yok bize dededen kalan.

Ama çok acayip İstiklal madalyaları var. Dizi dizi. Artık kaç yerlerinden yaralandılarsa bu memleketin bağımsızlık savaşında, bildiğin koleksiyon olmuş. “Bildiğin” diyorum da o dönemleri bilmezsiniz, sizin aile yurtdışındaydı sanırım! E biz de n’apalım, sizin dedeler gidince, ailecek kendi sultanlığımızı kurduk"

Osmanlı ürünleri sattığı sitesini cuma namazı saatinde kapatmasıyla, ardından da başkanlık sistemine verdiği destekle gündeme gelen II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Galatasaray Adası'nda hakları olduğunu söylemişti. Osmanoğlu'nun bu ifadeleri çok konuşulmuştu.

GÜLSE BİRSEL'İN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER