Gülmen emniyete seslendi: Ailemi rahat bırakın

Ankara Yüksel Cadde’sinde bir araya gelen Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyeleri ile Çağdaş Hukukçular Platformu üyeleri Nuriye Gülmen İle Semih Özakça’yı ziyaret etti

Gülmen emniyete seslendi: Ailemi rahat bırakın

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevinin 69’uncu günü de geride kaldı.

Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyeleri ile Çağdaş Hukukçular Platformu üyeleri ile bir araya gelen Nuriye Gülmen, Semih Özakça’nın ‘rahatsız olduğu için’ alana gelemediğini belirtti.

Gülmen ayrıca ailesinin Kütahya Emniyeti tarafından ‘rahatsız edildiğini’ de ifade ederek “Ailemi rahat bırakın” dedi.

Nuriye Gülmen, 83 gündür açlık grevine giren Kemal Gün’ün direnişini selamlayarak, “Kemal amcanın direnişi zaferle sonuçlandı” dedi.

‘KEMAL AMCANIN DİRENİŞİ BİZE IŞIK OLDU’

Alanda kendilerini ziyaret eden yurttaşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Nuriye Gülmen, Dersim’de oğlunun kemiklerini almak için 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün direnişinin zaferle sonuçlandığını dile getirdi.

Gülmen, “Semih’le tutmayan bacaklarımızla halay çektik. Gerçekten çok güzel bir haberdi. Direnenlerin kazanacağına olan inancımız bir kere daha tazelendi. 77 yaşında direnmeyi öğreten Kemal amca, bize yeniden umut oldu, ışık oldu” dedi.

‘AİLEMİ RAHAT BIRAKIN’

Gülmen daha sonra polislerin sürekli olarak ailesini taciz ettiğini aktararak, “Polis bu kez iki amcama ve amcamın oğullarının yanına gitmiş. Ailemi bir şekilde korkutmayı başarmışlar. Kütahya Emniyeti’ne sesleniyorum. Ailemi rahat bırakın. Bu direnişi hiçbir şekilde engelleyemeyeceksiniz. Açlık grevini sizin çabanızla asla bırakmayacağım. Siz ne yaparsanız yapın bu direnişe yetemezsiniz” diye konuştu.

 ‘BİZİ BURAYA TAŞIYAN NURİYE VE SEMİH’İN İNATÇI DİRENİŞİ’

Daha sonra konuşan Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyesi Semra Yumuşak ise, Gezi direnişinden beridir alanlarda olduklarını, her zaman ülkenin her yerinde çığlık olmaya çalıştıklarını belirtti.

Yumuşak, “Bizi buraya taşıyan şey KHK değildir. Bizi buraya getiren şey Nuriye ve Semih’in inatçı direnişlerindir. Biz direniş zaferle sonuçlanıncaya kadar Nuriye ve Semih’in yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER