Gülen'den 'CIA ajanı' yorumuna dava

İnternette hakkında çıkan bir haberin altına kendisiyle ilgili 'ajan' yorumu yapan kişi için hakaret davası açtı...

Gülen'den 'CIA ajanı' yorumuna dava

Fethullah Gülen, internetteki bir haberin altına yaptığı yorumda kendisi hakkında “CIA ajanı” diyen M.B. isimli kadına hakaret davası açtı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’ne açılan davada Gülen’in onur, şeref ve saygınlığının rencide edildiği gerekçesiyle M.B.’nin 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İnternetteki bir internet sitesinde 30 Mayıs 2012’de yayınlanan haberde, Fethullah Gülen’in Fenerbahçe’ye dava açtığı bilgisi yer alıyordu.

Haberle ilgili M.B. adlı bir kadın, ‘bkurt1971’ rumuzu üzerinden “Amerika’yı karıştıramaz adamı oyarlar. Orada zaten CIA ajanı olur az biraz kendileri” yorumunu yaptı. Yapılan yorumun kişilik haklarına açıkça saldırı mahiyeti taşıdığını öne süren Gülen, avukatı aracılığıyla M.B. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Fethullah Gülen’in mahkemeye gönderdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“70 yaşındayım ve 55 yıldır halkın içindeyim. 50’nin üzerinde kitabım yayınlanmış, yüzlerce makalem, şiirlerim ve bini aşan vaaz ve çok sayıda konferanslarım bulunmaktadır. Devletimize, ülkemize ve bütün insanların hizmetine koşmayı en büyük bir şeref telakki ettiğimi her fırsatta dile getiririm. 100’ün üzerinde ülkede devlet temsilcileri, yöneticiler ve halk tasdik etmesine rağmen bir kısım art niyetli insanlar tarafından şahsıma iftira atılması tam bir hukuksuzluktur. Bunlara karşılık, hiçbir mahkûmiyet kararı olmayan bir insan hakkında haksız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunulması insaf, mantık, vicdan ve hukuk anlayışıyla izah edilemez bir davranıştır. Hakkımda hakarette bulunan M.B.’den şikâyetçiyim.” 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 14:17

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ziya
ziya - 6 yıl Önce

Evinin kapısını Cia zevk için bekliyor

SIRADAKİ HABER