Gülen: Geri adım atmasını da bilmeliyiz

Fethullah Gülen, 'dershane'ye ilişkin son açıklamasında, 'Sizin gibi hizmete kendini adamış insanlar geri adım atmayı da bilmeli' dedi…

Gülen: Geri adım atmasını da bilmeliyiz

Fethullah Gülen, dershane tartışmalarında beşinci video sohbetini de herkul.org sitesinde yayınladı. Gülen sohbetinde enâniyet (bencillik-kibir), şehvet, haset, hırs ve inat gibi duyguların 'yaratılış hikmetlerini' anlattı.

Siteden, sohbetin 1 Aralık Pazar günü yapıldığı açıklandı. Bu açıdan verilen mesajların en dikkat çekeni 'inat' konusunda yapılan 'geri adım atmayı bilin' çağrısı oldu. Zira 2 aralık Pazartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Hükümet dershane düzenlemesinin 2015'e bırakıldığını açıkladı.

İşte Gülen'in mesajından o kısım:

"Sizin gibi Kur'an'a, imana, milli mefkuremize ve gaye-i hayalimize hizmete kendini adamış insanlar, ileriye adım attıkları gibi yerinde yanlışlarından dönmeyi de bilmeli ve geriye adım atmada da diriğ etmemelidirler. O, ileriye doğru atılan adımların on katı adım sayılır. Efendimiz o idi, Raşit halifeler onlardı; bize demezler mi, 'Siz kimin ümmetisiniz, kimi temsil ediyorsunuz, neyin arkasındasınız, Allah aşkına?!'." (Yeni Şafak)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 16:53
YORUM EKLE