Grup Yorum üyesi Gökçek bir ay yoğun bakımda tutulacak

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in yoğun bakımda devam eden tedavisinin bir ay süreceği açıklandı

Grup Yorum üyesi Gökçek bir ay yoğun bakımda tutulacak

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in yoğun bakımda devam eden tedavisinin bir ay süreceği açıklandı.

Konser yasaklarının son bulması, grup üyelerine yönelik davaların düşürülmesi, haklarındaki yakalama kararlarının kaldırması ve faaliyetlerini yürüttükleri İdil Kültür Merkezi'ne yönelik baskınların son bulması ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, taleplerinin karşılanacağı yönünde verildiği belirtilen sözler üzerine dün 323’üncü gününde eylemine ara verdi.

Eylemini sonlandırmasıyla Esenyurt’ta bulunan Reyap İstanbul Hastanesi’ne kaldırılan Gökçek’in tedavisi sürüyor.

Grup Yorum Direniş Evi’ne ait Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Üyemiz İbrahim Gökçek'in sağlık durumuna ilişkin açıklamamızdır: Vücudunda kan kalmamış. Dün 3 lt kan takviyesi yapıldı. Bugün de kan verilmeye devam edecek. Beslenmeyi şuan için damar yoluyla yapıyorlar.24 saatin sonunda mideden mama verilecek. Yoğun bakım süreci bir ay sürecek.”

VÜCUDUNDA BİRÇOK HASAR OLUŞMUŞ

Gökçek’in sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Grup Yorum üyesi Dilan Ekin ise, yoğun bakımda izole bir alanda kalan Gökçek’in bilincinin yerinde olduğunu, ancak tepki vermekte zorlandığını paylaştı.

Her an her şey olabilir dedikleri bir noktada tedaviye başlandığını dile getiren Ekin, “Sıvı alımına başlandı. Sıvı serum ve B1 veriyorlar. Bugün kan vermeye başladılar. Birkaç gün bu süreç böyle sürecek. Bir yandan da tedavinin önce nereden başlayacağına dair tetkikler yapılıyor. Sonuçta vücudunda birçok hasar oluşmuş durumda. Onun için tetkikler sürüyor” ifadelerini kullandı.

Gökçek’i kendilerinin de göremediklerini söyleyen Ekin, “Sadece seçtiğimiz bir arkadaş yoğun bakım ünitesinin kapısında bekliyor. Onun dışında ailesine düzenli bir şekilde bilgi veriyorlar” dedi.

Ekin, konser izni konusunda Valilik’e yapılan başvuruya dair görüşmelerin ise devam ettiği bilgisini verdi.

Ekin, “Milletvekilleri, sanatçılar ve insan hakları savunucuları kefil oldu, konser başvurumuzu yaptık. Tutuklu olan arkadaşlarımızın mahkemeleri de yaklaşıyor. Mahkemeden de arkadaşlarımızın tahliye olacağını düşünüyoruz. Aslında iki talebimizin de karşılanacağını düşünüyoruz. Zaten bundan dolayı ölüm orucuna ara verildi” diye konuştu.

Sorunun sadece konser yasağı olmadığını vurgulayan Ekin, “Biz Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulmasını istiyorduk. O yüzden ‘tek bir konser yaptırdık, siz bitirin’ demeye çalışırlarsa, şunu rahatlıkla söylüyoruz, biz devam ederiz. Bundan hiç geri durmayız. Ölüm orucuna yatmaktan kendimizi geri çekmeyiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER