Gözaltına alınan HPG'lilere ağır işkence

Tekman'da gözaltına alınan 3 HPG'linin ağır işkenceden geçirildiğine dair fotoğraflar ortaya çıktı

Gözaltına alınan HPG'lilere ağır işkence

Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Yiğitler (Meman) Mahallesi'nde 15 Eylül günü askerler tarafından bir araç içerisinde gözaltına alınan PKK'nin silahlı kanadı olan HPG'nin (Halk Savunma Güçleri) 3 üyesinin tutuldukları Tekman İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde doktor gözetiminde ağır işkence altında olduğu iddia edildi.

DİHA'nın haberine göre, polisler tarafından servis edilen fotoğraflarda da ağır işkenceden geçtikleri anlaşılan HPG'lilerin, el ve ayaklarının bağlandığı, her taraflarının kan içerisinde olduğu görüldü.Elleri arkadan bağlı bir HPG'linin ise bilincinin kapalı olduğu fotoğraflara yansıdı.

İlk gün Tekman Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünde ise HPG'lilere ilişkin "Darp yok" şeklinde rapor verildiği öğrenildi.

"DEVLET SAVAŞ HUKUKUNU ÇİĞNİYOR"

Öte yandan sosyal medyadan işkence görüntülerine tepki gösterildi. İnsan Hakları Derneği üyesi Leman Yurtsever, işkence görüntülerini işaret ettiği paylaşımında "savaş hukuku"nu hatırlatarak, "Devlet savaş hukukunu çiğniyor, insanlığa karşı suç işliyor," dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
saçmalık
saçmalık - 3 yıl Önce

haber diye yayınlamışsınız, ne yapmasını bekliyorsunuz yakaladıklarını, siz yol kesip arabada ailesinin yanında vurup öldürüyorsunuz sonra onlar savaş hukuku işledi diyorsunuz saçmalıktan başka birşey değil, ileride daha ileri vaka görmek bizi şaşırtmayacak

Yilmaz
Yilmaz - 3 yıl Önce

Bugüne kadar PKK esir aldığı hiçbir güvenlik görevlisine kötü muamele de bulunmamıştır.

Elih
Elih - 3 yıl Önce

Barlik değilde bu ne Allah bu miletin hakini birakmasin size inşAllah en kisa zamanda ayriliriz da o zaman akla beyaz gözukecektr

méhvan
méhvan - 3 yıl Önce

Kürtlerin mezarlığına bile tahammülü olmayan,bombalayan başka ne beklersin .

hayat
hayat - 3 yıl Önce

Ne olursa olsun oda ınsan Allah ıslah etsin bu insanları nasıl uyursunuz anlamıyorum

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

harp hukuku sifir dünya görüyo