Görüntüleri bilirkişi mi sildi?

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni iddialar var...

Görüntüleri bilirkişi mi sildi?

Ali İsmail Korkmaz'ın saldırıya uğradığını gösteren kamera görüntülerinin bilirkişi tarafından da silinmiş olabileceği ortaya çıktı.

Radikal gazetesinden İsmail Saymaz'ın haberine göre, jandarma raporunda Ali İsmail dövüldüğü sokaktaki fırına ait fırına ait güvenlik kamerası kayıtları sadece 6 Haziran’da değil, 21 ve 22 haziran tarihlerinde de silindi. Hard diskin belirtilen tarihlerde görüntülerin kurtarılması için savcılık tarafından görevlendirilen bilirkişide olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir'deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmal Korkmaz ile ilgili soruşturmada ortaya atılan yeni iddialar dosyaya yeni bir boyut kazandırdı. Soruşturmada, olayın yaşandığı güne ait güvenlik kamerası görüntülerinin kayıtların ait olduğu ekmek fırını tarafından silindiği ortaya çıkarılmış, görüntüler Jandarma Kriminal Dairesi tarafından kurtarılmıştı.

Olayla ilgili ortaya atılan yeni iddia ise dayak anı görüntülerinin yalnızca fırıncı değil, bilirkişi tarafından da silindiği yönünde...

Savcılık, görüntülerin bir kamu üniversitesinde görevli bilirkişi tarafından kasıtlı mı yoksa yanlışlıkla mı silindiğinin tespiti için TÜBİTAK’tan rapor istedi.

Korkmaz'ın öldürülmesine ilişkin iddianamede ise, gencin başına tekme atarak ölümüne neden olan polis memuru Mevlüt Saldoğan ile diğer 3 polis ve 4 sivil saldırgan arasında "Fikir ve eylem birliği" olmadığı belirtildi.

Bu gerekçeyle görüntülerde elinde odunla görülen halk otobüsü şoförü Serkan Kavak'ın dosyası bağımsız suç işlediği gerekçesiyle dava dosyasından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2013, 11:04

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER