Görgü tanıkları anlattı: Polis öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdi

Diyadin'de öldürülen iki çocukla ilgili görgü tanıkları konuştu

Görgü tanıkları anlattı: Polis öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdi

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde özel timler 2’si çocuk 3 kişiyi öldürdü. Görgü tanığı çocukların öldürüldüğü odun deposunun üst katında kalan ve ailesinden birçok kişinin feci biçimde dövülerek gözaltına alındığı anlatarak, polisin öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdikten sonra yakınlarına da bu kıyafetleri giydirmeye çalıştığını söyledi.

Diyadin'de fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar ile kimliği öğrenilemeyen bir kişinin, özel harekat timleri tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) konuşan görgü tanıklarından Filiz Kahraman, çocukların öldürüldüğü odun deposunun üst katında kalan ve ailesinden birçok kişinin feci biçimde dövülerek gözaltına alındığı anlatarak, polisin öldürdüğü iki çocuğa gerilla kıyafetleri giydirdikten sonra yakınlarına da bu kıyafetleri giydirmeye çalıştığını söyledi.
‘O çocuklar sürekli fırında çalışıyordu’

Olayın tanıklarından Nihal Kahraman, “Çatışma olduğu zaman hayvanlarımızı yeni yaylada geldiği için Murat Nehri kenarındaydı. Eşim de oraya gitti. Çatışma bittikten sonra eşim, kayınım ve oğlum hayvanları bağlamak için eve getirdiler. O an panzer bizim evin oraya geldi. Eşim de korkudan dolayı ahırın elektriğini söndürdü. O an eşimi aldılar. Silahın dipçiği ile eşimi baya dövdüler. Eşimi dövdükleri zaman evde olan oğlumun dışarı çıkmasına izin vermedim. Çünkü her yeri rastgele tarıyorlardı. Oğlumu da öldüreceklerdi. Eşimi aldıkları zaman biz kapıya çıkmaya çalıştık, o esnada silah sesleri geldi.

Her iki çocuk da fırının deposunda odun alıyorlardı. O an ikisini de öldürdüler. Ondan sonra eve baskın yaptılar. Silahı benim kafama dayadılar. ‘Durmazsan seni de vururuz’ dediler. Evde olan tüm erkekleri yaka paça gözaltına aldılar. O çocuklar sürekli fırında çalışıyordu. Her ekmek aldığımda sohbet ediyorduk. Hatta dün akşam Orhan ile konuştum. İkisi de ekmek parası için çalışıyorlardı” dedi.
‘Gerilla kıyafeti giydirdiler’

Olayın tanıklarından Filiz Kahraman ise, özel harekat timlerinin önce çocukları öldürdüğünü, daha sonra gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştığını belirterek, “Akşam gözaltına alınan akrabalarımıza da gerilla kıyafetleri giydirmeye çalıştılar. Kayınım Feyzi elbiseleri giymemek için çok direndi. Onlar da kayınımı çok dövdüler. O iki gence de aynısını yaptılar. Önce öldürdüler sonra gerilla kıyafeti giydirdiler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2015, 17:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem
Cem - 5 yıl Önce

Yapan insanmi

Böyle yalan çok guzel
Böyle yalan çok guzel - 5 yıl Önce

PKK yalanların arkasına saklanmasını. Kalleşçe değil mertçe savassin

ismet
ismet - 5 yıl Önce

Bu yapilanin neresi mertlik pkk dan mertlik talep edebiliyorsunuz

Kürt oğlu kürt
Kürt oğlu kürt - 5 yıl Önce

Şeref sizler Allah belanizi versin

ismet
ismet - 5 yıl Önce

Herkes cok iyi biliyorki bu pkk yakti denilen tirlar pkk vurup oldurdu denilen insanlar sadece bdp oyunu dusurup bdp meclisten cikarma cabasidir bilinsinki halk gozunu acti

Berf
Berf - 5 yıl Önce

Siz insan mısınız be! Hayvanlar bile sizden kat kat daha yüksek gözümde caniler Allah sizi ve sizin gibileri bildiği gibi yapsın soyu belli olmayan pezewenk sürüleri!!

SIRADAKİ HABER