"Gökçek odasını topladı" iddiası

Gökçek’in görevden alınacağı iddiaları son zamanlar gündemdeydi

"Gökçek odasını topladı" iddiası

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, odalarını topladığı iddia edildi.

Gökçek,  bugün İstanbul’dan Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Esenboğa Havaalanı’na gitti.

Hürriyet'ten Deniz Gürel'in haberine göre, Gökçek’in ‘son bir kez’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek istediği kulislere yansırken, bu görüşmenin havaalanında gerçekleşebileceği iddia edilmişti.

Gökçek'in havaalanında özel görüşme şansı bulamadığı, Erdoğan’la ayak üstü sohbet ettiği belirtildi.

Gökçek’e yakın kaynaklar, Gökçek’in Erdoğan’la son bir kez görüşme talebi olduğunu söyledi.

ODALARINI TOPLADI

Bu arada Gökçek’in hem Dikmen’deki başkanlık konutunda hem de belediyedeki makam odasındaki kişisel eşyalarını topladığı iddia ediliyor.

Öte yandan, Ankara'da Gökçek'in istifa haberi beklenmeye devam ederken, belediye önünde ilginç bir gelişme yaşanıyor. Belediye binası önüne polis ekipleri gelerek barikat kurdu.

Onlarca çevik kuvvet polisi, an itibariyle binanın önünü kapatmış bir şekilde bekliyor. Çevik kuvvete TOMA da destek veriyor.

Bina önünden bir fotoğraf paylaşan CHP'li Milletvekili Barış Yarkadaş, "Melih Gökçek o gece Saray'da tam iki saat bekletildi. Görüşme ise sadece 22 dakika sürdü. Gökçek'e yakın medya bu gerçeği gizledi" dedi.

Bir açıklama daha yapan Yarkadaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi önüne polis barikatı kurulduğuna da dikkat çekti ve bu hareketliliğin bir imar protestosu ile ilgili olabileceğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 19:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER