Gökçek'in anketine suç duyurusu

Avukat Fidel Okan,  Gökçek'in tutuklanmasını talep etti

Gökçek'in anketine suç duyurusu

Avukat Fidel Okan,  eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, seçim günü Twitter’da halkı kışkırtarak vahim sonuçlara neden olacak nitelikte paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulundu. Gökçek'in tutuklanmasını talep etti.

Melih Gökçek 'in, 19 Haziran 2018 tarihinde '06melihgokcek' isimli twetter hesabı üzerinden "Sizce bu seçimi Ak Parti/ MHP Cumhur ittifakı mı kazanır, yoksa FETÖ/ Batı destekli teröristler mi kazanır? Anket sonunda yorumumu bekleyin" şeklinde paylaşımda bulunduğunu belirten avukat Fidel Okan suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda atılan tweetin vahim nitelikte olduğu belirtildi. Devamında da şu ifadelere yer verildi:

"Ülke olarak geçirdiğimiz bu hassas dönemler göz önüne alındığında zaman, Cumhur İttifakı dışında kalan partilere ve Cumhur İttifakı dışındaki partilere oy vererek seçmene terörist damgasının vurulması, büyük bir kaosa yol açacağı gibi, telafisi imkansız zararlara da sebebiyet verecektir. Bir takım fanatik gruplar bu tweet sonrasında açığa çıkacak, kendi görüşlerinden olmayan kimseleri terörist olarak nitelendirecek ve bu kişilere saldırmaya çalışacak ve belki de bu kaos ortamında can kayıpları olabilecektir" denildi.

Dilekçenin sonunda ise Gökçek'in derhal tutuklanması talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 19:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER