Giresun ve Van Emniyet Müdürleri görevden alındı

Giresun ve Van Emniyet Müdürleri, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı

Giresun ve Van Emniyet Müdürleri görevden alındı

Giresun ve Van Emniyet Müdürleri, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı. Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul ve Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden alındı.

Van Emniyet Müdürü Yurdakul’un, İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan atama kararnamesine göre görevden alındığı belirtildi. 2012 yılı içerisinde 1’inci Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi ederek Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görev alan Yurdakul, 14 Eylül 2012’de Van’a atanmıştı.

''AYRILMAK İÇİN DİLEKÇE VERMİŞTİM, KABUL EDİLMEMİŞTİ''


Yurdakul, bunun 2-3 gün içerisinde gelişen bir olay olduğunu belirterek, "Ben daha önce Van’dan ayrılmak için dilekçemi vermiştim. Bu valilik tarafından kabul edilmemişti. Şimdi görevden alınarak merkeze alındık. Bugüne kadar burada görev yaptığımız süre içerisinde bir tuğla bile bırakabilmişsek ne mutlu bize. Görevi bize verenler, bu görevi bizden alabilir" dedi.

Yurdakul’un merkeze alınmasından sonra Van Emniyet Müdürlüğü görevine ise Polis Başmüfettişi Mahmut Karaasalan’ın atandığı belirtildi.

GİRESUN'DA DA GÖREVDEN ALMA

Giresun'da da Emniyet Müdürü Hikmet Bulak görevden alındı. İçişleri Bakanlığı atama kararnamesiyle görevden alınan Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak’ın yerine Polis Başmüfettişi Uğur Öztürk atandı. Hikmet Bulak, 10 Kasım 2011 tarihinde Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 10:49

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER