Giresun'da Kürt işçilere ırkçı saldırı: Polis önce izledi, sonra da işçileri 'fişledi'

100 kişilik bir grup, kadın ve çocukların da bulunduğu işçileri taşıyan otobüse 'Karadeniz Kürtlere mezar olacak' diyerek saldırdı ve aracı devirmeye çalıştı

Giresun'da Kürt işçilere ırkçı saldırı: Polis önce  izledi, sonra da işçileri 'fişledi'

Adıyaman'dan Giresun'un Espiye ilçesine fındık toplamaya giden iki araç, ilçenin Süleyman Şah Parkı'nda ırkçı bir grubun saldırısına maruz kaldı. Camları kırılan araçlarda bulunan işçiler, linç edilmeye çalışıldı.

DİHA'nın haberine göre; çoğunluğu kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan Kürt işçilerin bölgeye götürülmesine aracılık eden Fahri Saray isimli kişi, yaklaşık 10 yıldır bölgeye işçi götürdüğünü belirterek, "Bu sene de fındık toplama zamanı geldiği için daha önce tanıdığımız ve işçi götürdüğümüz bahçe sahipleriyle iletişime girerek işçileri götürdüm. Giresun'un Espiye ilçesine gittiğimizde işçilerin toplandığı Süleyman Şah Parkı'nda durarak bahçe sahiplerini beklemeye başladık. Bu sırada yaklaşık yüz kişilik bir grup 'Karadeniz Kürtlere mezar olacak' sloganları atarak aracımıza saldırdı" dedi.

'POLİS MÜDAHALEDE BULUNMADI'

Kadın, yaşlı ve çocukların bulunduğu araçların camlarının kırılarak devrilmeye çalışıldığını kaydeden Saray, olay yerine gelen polislerin herhangi bir müdahalede bulunmadığının savundu. Saray, "Olayın hemen ardından Espiye Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikâyette bulunduk. Ancak herhangi bir işlem yapmak yerine bizi ilçeden kovar şekilde 'ilçede durmayın, işçileri doğrudan bahçe sahiplerine götürün' dediler" dedi.

Bölgeye giden bütün işçilerin ayrıca hem jandarma hem de polis tarafından 'fişlendiğini' söyleyen Saray, "Biz ilçeye girdiğimizde işçilerin kimlik fotokopilerini hem emniyet hem de jandarma bizden alıyor, kimlik fotokopisi vermezsek işçileri çalıştırmadan tekrar memleketlerine yolluyorlar" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2015, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat
serhat - 3 yıl Önce

serefsizler saldirin bakalim bu isin sonu nereye varacak namusuzlar

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

polisin hosuna gidiyo demek ki heps istifa etmeli, karadeniz hristiyanlara mezar oldu kalanlar türk taklidi yaparak hayatta kaldigi heryerde yazili. mezar olan onlar kendi hüviyet-sizligi

Ssss
Ssss - 3 yıl Önce

Namussuzlar o gariban iscilerden ne istiyorsunuz adi serefsuz fasistlaer a...na koyduklarim

bilinmez
bilinmez - 3 yıl Önce

Şerefsiz ırkçılar