Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Rabia Naz'ın şüpheli ölümüne ilişkin açıklama

Başsavcılık, araba çarpması ihtimaline ilişkin soruşturmada olay yerinde fren ve teker izine rastlanmadığını bildirdi

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Rabia Naz'ın şüpheli ölümüne ilişkin açıklama

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin dile getirilen iddialar hakkında açıklama yaptı.

“Soruşturma kapsamında bütün iddia ve ihtimallerin” titizlikle incelendiğini savunan Başsavcılık, araba çarpması ihtimaline ilişkin soruşturmada olay yerinde fren ve teker izine rastlanmadığını bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada “İkametin çatısı ile küçük Rabia'nın yaralı olarak bulunduğu yer arasında binanın altındaki işyerine ait bir sundurma bulunmaktadır. Ölenin bu sundurmaya çarpmadan yere düşmesinin doğurduğu tereddütler karşısında olay yerinde keşif yapılmış ve teknik bilirkişiden rapor alınmıştır. Teknik bilirkişi, hızlanarak atlaması halinde küçük Rabia'nın bulunduğu yere düşebileceğini mütalaa etmiştir” denildi.

Soruşturmaya bakan savcının resen değiştirildiği iddiasını yalanlayan Başsavcılık “Soruşturmayı yürüten ilk savcı 2018 yılının Mayıs ayında dünya evine girmiş, kendi talebiyle eş birleştirmesi usulüyle tayin olmuştur” dedi.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 16:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER