'Gezi itiraz ruhudur, Ahmet Kaya içinde olurdu'

Gülten Kaya, CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N 1K programında konuştu…

'Gezi itiraz ruhudur, Ahmet Kaya içinde olurdu'

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, CNN Türk ekranlarında yayınlanan 5N 1K programına katıldı. Gülten Kaya, "Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu Diyarbakır'da da olurdu" dedi.

Programa telefonla bağlanan Gülten Kaya şunları söyledi:

"Tabi şaşkınlıkla izliyorum ve üzülerek söylemekteyim ki konuşmalar konunun içini boşaltmaya yönelik. Siyasetin gündemine gelmesi çok normal. Türkiye bu konuyu daha önce hiç konuşmadı, şimdi konuşulması sağlıklıdır. Konuşulurken medyadan bir isteğim var; içini boşaltmadan konuşursanız daha iyi olur. Telefonla yayına bağlananlar bu konularda ne gibi görüşleri vardır.

"Bu ülkede hukuk olsaydı ve ciddiyetle işlenseydi bu 14 yıl sonraya kalmazdı. Dava açılsın diye bir meselem yok Ahmet Kaya'nın da böyle isteği olmazdı. Biz çocukların daha demokratik bir ülkede gözlerini açmasını isteriz. Hukukun doğru işlemesi ve tarihin doğru yazılması gerektiğini düşünüyorum. Ahmet Kaya'nın aklı merkez dışında duran hayatı doğru şekilde yaşamak isteyen herkesin yanındaydı. Gezi itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu Diyarbakır'da da olurdu. Başbakan Erdoğan, Ahmet Kaya'nın naaşının Türkiye'ye götürülmesi konusunda benimle daha önce de iletişime geçti. Teşekkür ediyorum bu hassasiyetinde dolayı, çok teşekkür ediyorum, ama tarih bize rağmen yazılır Ahmet Kaya orada olmuş burada olmuş ne olursa olsun bu ülke ayıplarıyla yüzleşsin. Ahmet Kaya Fransa'da kalacaktır."

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 22:54
YORUM EKLE