Gerillalardan eylemdeki annelerine: Kendi irademizle buradayız

Fatma ve Merve Ekici isimli iki PKK'li kardeş, eylemlerde yer alan annelerine doğrudan seslendi...

Gerillalardan eylemdeki annelerine: Kendi irademizle buradayız

PKK'nin çocukları dağa çıkardığı-kaçırdığı iddialarını öne sürerek eylemde olan ailelere çocuklarından cevap geldi.

Annelerinin eylemde olmasını eleştiren Fatma ve Merve Ekici isimli gerilla kardeşler, annelerine seslenerek, "Buraya hiç kimsenin zoruyla gelmedik. Zaten örgüt burada kimseyi zorla tutmuyor. Annem televizyona çıkıp, 'kızımı zorla kaçırdılar, bayılttılar' diyor. Öyle bir şey yok. Annemin bana destek olacağı yerde, çıkıp böyle yapması bir militan olarak çok zoruma gitti," dedi.

Son günlerde gündemden düşmeyen "PKK çocukları dağa kaçırıyor" iddialarına bazı gerillalardan yanıt geldi. Kürdistan24.Org sitesinde yer alan görüntülerde, kameralara konuşan gerillalar, eylemde olan ailelerin ve hükümetin öne sürdüğü iddiaları reddederek, ailelerine ve hükümete seslendiler ve "Kimse örgüte zorla katılmıyor. Biz kendi irademizle buradayız" mesajı verdiler.

PKK'li Fatma ve Merve Ekici isimli iki kardeş ise eylemlerde yer alan annelerine doğrudan seslenerek şunları söyledi:

Merve Ekici: "Hiç kimsenin zoruyla gelmedik. Zaten örgüt burada kimseyi zorla tutmuyor. Annem televizyona çıkıp da 'kızımı kaçırmışlar, bayıltmışlar' diyor; öyle bir şey yok. Annemin bana destek vermesi gereken yerde çıkıp böyle yapması bir militan olarak çok zoruma gitti. Annem bilsin ki dönmeyeceğiz. Biz bu yola baş koymuşuz. Bizim buraya gelmemizin bir hedefi var; hem özgürlük hem de halkımızın rahat bir nefes alması…"

Fatma Ekici: "Kimsenin zorlamasıyla gelmedim. Şehit Mazlum'dan Zilan'dan etkilenip geldim. Kimsenin zorlamasıyla gelmedim. Örgüte de zaten kimse zorlamayla katılmıyor. Annem televizyona çıkıp zorla kaçırıldığımızı söylemiş. Kesinlikle öyle bir şey yok. Burada kimse kimseyi zorla tutmuyor. Biz kendi irademizle buradayız. Hiç de pişman değiliz. Asla geri de dönmeyeceğiz.."

İşte o görüntüler:

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 11:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER