Gergerlioğlu'nu gözaltına almaya 'işkenceci' dediği polisi göndermişler

Gergerlioğlu, TBMM'de yaptığı konuşmasında, Ankara Emniyeti'nde işkence olduğunu iddia etmiş ve avukatın tutanağında yazanları açıklamıştı

Gergerlioğlu'nu gözaltına almaya 'işkenceci' dediği polisi göndermişler

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu yaka paça gözaltına alan polisin, daha önce Gergerlioğlu tarafından işkenceleri Meclis gündemine taşınan polis olduğu iddia edildi. 

Vekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün evinde darp edilerek gözaltına alındıktan sonra kaldırıldığı hastaneden apar topar Sincan 2 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. HDP’li Gergerlioğlu’nu evde yaka paça gözaltına alan polislerden birisinin, daha önce Meclis gündemine işkence yaptığını belirttiği polis olduğu iddia edildi. 

SAÇILIK: ORGANİZE SUÇ VAR

HDP MYK üyesi Veli Saçılık, sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin şu paylaşımı yaptı: “Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun meclis kürsüsünden işkenceci olmakla itham ettiği polis şefini gözaltı yapmak üzere Gergerlioğlu'nun evine göndermişler ve bu şahıs gözaltı işlemi sırasında Gergerlioğlu'nu darp etmiş. Ortada organize bir suç var.”

GERGERLİOĞLU'NUN AÇIKLAMASI  

Gergerlioğlu, 30 Kasım 2019’da Meclis gündemine işkenceye ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: “Ankara Emniyeti’nde kaç gündür işkence var. Avukatın tuttuğu tutanak şu; Abülkadir Yılmaztürk, eline plastik eldiven geçirerek gözaltında bulunan kişinin göğüs uçlarını ve kulak memesini defalarca sıkarak işkence edip bu sırada hakaretler ettiğini bir soda şişesi getirerek bu şişeyle kendisini tehdit ettiğini söylüyor.” 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 hafta Önce

Yazık yüz yıllık cumhur gözaltında kayıp,yakmak,yıkma,içkence ile anılıyor. Temiz bir tek sayfası yok. Tarih kan ve göz yaşı ile dolu.
Kimsesiz mezarlıklar ülkesi,aynı zamanda yaşayan ölüler ülkesi. şark ıslahat fermanı ile başlayan,zorunlu sürgünler insanları sefalet içinde yaşayan ölüler yapmıştı,elinde silah olanların yaptığı darbelerle 1402,şimdi khk ile aileleri ile birlikte 1.500 insan açlık içinde sefalet içinde yaşatılıyor.
Demokrasi ile tanışmamış yer yüzü ülkelerinden ilk ve tek ülke.
Yazık yazık
yer yüzünde ilk kez köle isyanları ile özgürlüklerine kavuşan HAİTİ halkı bu gün elli yıl ileride yaşıyor.
VESAYET bu ülkeyi işgal edilmiş topraklar,kadim halkları REHİNE yapmış.yer yüzünde tek bir devlet var darne anayasası ile 60 yılının doldurmuş,ve dünyada VASİ kurumlar üzerinden yönetilen tek ülke.

SIRADAKİ HABER