Genelkurmay: Karakola iki roket düştü

Ceylanpınar'daki sınır karakoluna 2 roketatar mermisi düştüğü iddiası...

 Genelkurmay: Karakola iki roket düştü

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, Suriye tarafından gelen kurşunlarla 1 kişinin hayatını kaybetmesi 4 kişinin de yaralanmasının ardından, bir sınır karakoluna roketatar mermisi düştüğü iddia edildi.

Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada, ateşe 'angajman kuralları çerçevesinde' karşılık verildiği belirtildi.

Bölgedeki gelişmelerin takip edildiği ifade edilen açıklamada "Şanlıurfa/Ceylanpınar'daki Kapı Hudut Karakolunun dış emniyet duvarına ve bahçesine, 17 Temmuz 2013 saat 14.20'de, Suriye/Rasulayn tarafından gelen 2 adet RPG-7 roketatar mermisi düşmüş, olayda herhangi bir personel zayiatı olmamıştır" denildi.

Yapılan açıklamada ateşe, 'angajman kuralları çerçevesinde', Hudut Karakolu karşısındaki PYD mevzilerine piyade tüfeği, makineli tüfek ve havanla karşı ateş açıldığı belirtildi.

Açıklama şöyle devam etti:

"Bu atışlar neticesinde karşı tarafta, zayiat olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi temin edilememiştir. Resulayn'daki çatışmaların saat 15.30 itibarıyla sona erdiği ve ilçenin bölücü terör örgütü (PYD)'nin kontrolüne geçtiği bildirilmiştir.

Çatışmalar devam ederken, Kapı Hudut Karakolunun personeli, karakola 15-20 metre mesafede bulunan Hudut Bölük merkezine tahliye edilmiş ve anılan karakolun emniyeti, karakolun hemen kuzeyinde yer alan Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) kule mevzisinde bulunan Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlarla sağlanmıştır. Gelişmeler takip edilmektedir."

Suriye'nin Ceylanpınar ilçesinde Suriye tarafından gelen mermilerle 5 kişi yaralanmış, yaralılardan 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan açıklamada gelen ateşlere karşılık verildiği belirtilmişti. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2013, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar yildirim
Serdar yildirim - 5 yıl Önce

Sabir turkiyem sabir bu pisligin icine asla ve asla bizi ortak edemeyecekler guclu bir turkiye

Serdar yildirim
Serdar yildirim - 5 yıl Önce

Sabir turkiyem sabir bu pisligin icine asla ve asla bizi ortak edemeyecekler guclu bir turkiye Her zaman her cografyada gerekli