Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri'nin yerine atanan generale ‘FETÖ’ gözaltısı

Ural'ın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nda gözaltında olduğu belirtildi

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri'nin yerine atanan generale ‘FETÖ’ gözaltısı

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği'ne atanan Tuğgeneral gözaltına alındı.

15 Temmuz darbe grişiminin ardından YAŞ kararları ile Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri'nin yerine atanan 28 1.Ordu Komutanlığı Askeri Savcısı Dinçer Ural, Fethullah Gülen yapılanmasına üye olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Toygun Atilla’nın Hürriyet’te yer alan haberine göre, Tuğgeneral rütbesine terfi eden Dinçer Ural 28 Temmuz'da görevine başladı.

Son yıllarda çok tartışılan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği'nin başında daha önce yer alan isim ise Albay Muharrem Köse'ydi.

KOZMİK ODA SIRLARINI VERDİĞİ ÖNE SÜRÜLEN ADLİ MÜŞAVİR

Muharrem Köse, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanmıştı. Muharrem Köse, 2012'de Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu'nun 'Andıç kumpası' ile tutuklanmasının ardından, Genelkurmay Adli Müşavirliği'ne atanmıştı.

Muharrem Köse, Balyoz vb davalarda yargılanan sanıklar tarafından sıkça eleştirilmişti.

Davalara sanıkların istediği belgeleri göndermediği öne sürülen Muharrem Köse, kozmik oda araması sırasında devletin en gizli bilgilerinin kaydedildiği har diski mahkeme kararına rağmen ‘FETÖ’ üyesi savcıya teslim ettiği iddia edilmişti.

Muharrem Köse'nin halen hakkında FETÖ üyesi olmaktan yakalama kararı olan avukat Sönmez Ahi'nin Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi avukatı olmasında da etkin rol oynadığı ileri sürülmüştü.

YENİ ADLİ MÜŞAVİR GÖZALTINDA

Muharrem Köse'nin görevinden alınmasından sonra ise Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği'ne atanan Tuğgeneral Dinçer Ural dün Ankara'da gözaltına alındı.

Ural'ın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nda gözaltında olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER