Genelkurmay Başkanlığı açıkladı: 'IŞİD'e giderken yakaladığımız Türk'ü serbest bıraktık'

IŞİD'e katılmak için Antep'ten Suriye'ye geçmek isterken yakalanan 14 kişiden yabancı uyruklu 13’ünün sınır dışı edildiği, bir Türk’ün ise serbest bırakıldığı açıklandı

Genelkurmay Başkanlığı açıkladı: 'IŞİD'e giderken yakaladığımız Türk'ü serbest bıraktık'

Genelkurmay Başkanlığı, IŞİD'e katılmak için Antep'in Oğuzeli ilçesinden Suriye'ye geçmek isterken yakalanan 14 kişiden yabancı uyruklu 13’ünün sınır dışı edildiğini, bir Türk’ün ise serbest bırakıldığını açıkladı.

"TÜRK VATANDAŞI OLAN SERBEST BIRAKILDI"

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, IŞİD'e katılmak isterken sınırda yakalanan biri Türk 14 kişiye ilişkin açıklama yaptı.

Pazartesi günü meydana gelen olaya ilişkin yapılan açıklamada, "Güvenlik güçleri tarafından 09 Şubat 2015 saat 15.00'da, Oğuzeli İlçesi Sazgın Mahallesi'nde DEAŞ'a katılan ve Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalışan, bir Türk Vatandaşı ile 13 yabancı uyruklu şahıs yakalanmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, ifadelerinin alınmasını müteakip söz konusu şüphelilerden, Türk vatandaşı olan serbest bırakılmış, 13 yabancı uyruklu şahıslar sınır dışı edilmek üzere Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edilmiştir” denildi.

Genelkurmay'ın "Önemli Yurtiçi Olaylar / 11 Şubat 2015" başlıklı ilgili açıklamasına gitmek için tıklayınız.

Foto: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 19:29
YORUM EKLE