Genelkurmay Başkan vekili: Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır

"Darbe teşebbüsü içinde yer alan 104 kişi ölü olarak ele geçirilmiştir"

Genelkurmay Başkan vekili: Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır

Genelkurmay Başkanlığı'na vekaleten atanan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, basın toplantısı düzenliyor. "Milletimiz meydanlara inerek ülkeyi darbecilere bırakmamıştır. Darbe teşebbüsü TSK emir komuta zinciri tarafından reddedilmiştir " ifadesini kullandı.

Dündar'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye'de darbeler ve cuntalar dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

Genelkurmay karargâhında ve pek çok yerde komutanlar bilinmeyen yerlere götürülmüştür. Çeşitli şehirlerimizde de yönetimi ele geçirmeye yönelik çalışmalar test edilmiştir.

Darbe teşebbüsü TSK emir komuta zinciri tarafından reddedilmiştir. Bu durum medya ve internet diliyle giriştikleri teşebbüsü çökertmiştir.
 
Milletimiz cumhuriyetimize sahip çıkmışlardır. Gerek emniyet teşkilatımız, gerek vatandaşlarımız sürecin önünü kesmişlerdir. Tarihi bir dayanışma örneği sergileyen Türkiye, darbe girişimi hakkaniyete uğratmıştır.

Türkiye, maalesef kendi Meclis’ini bombalayan, kendi vatandaşına kurşun sıkanlara şahit olmuştur. Bu millet bunu asla unutmayacaktır.
 
Türkiye, darbeler ve cuntalar dönemini bir daha açılmamak üzere kapanmştır. 90 şehidimiz var. Sadık Köroğlu ve Özkan Aydoğdu başta olmak üzere 1563 asker tutuklanmıştır. Darbe teşebbüsü içinde yer alan 104 kişi ölü olarak ele geçirilmiştir.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 15:01
YORUM EKLE