Genelgeleri eleştiren Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatıldı

Valilik, Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında idari ve adli inceleme başlattığını duyurdu

Genelgeleri eleştiren Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatıldı

Urfa Valiliği, sosyal medya hesabından koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin yasal olmadığını belirterek resen soruşturma başlattığını açıklayan Urfa'nın Viranşehir İlçesi Cumhuriyet SavcıEyüp Akbulut hakkında idari ve adli inceleme başlattığını duyurdu.

Urfa Viranşehir Cumhuriyet Savıcısı Eyüp Akbulut, Youtube kanalından bir video yayınlayarak salgın tedbirleri, maske zorunluluğu ve aşı uygulaması hakkında resen soruşturma başlattığını açıkladı. Herkesin elindeki delilleri soruşturma dosyasına gönderebileceğini söyleyen Akbulut, salgın tedbirlerinde hukuksuzluk olduğunu belirtti. 

Akbulut, “Ben bunları söylediğim için muhtemelen işimi kaybedeceğim. Başıma bela alacağım. Fakat, haysiyetli bir hukukçunun yapması lazım” demişti. 

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre, Akbulut’un sosyal medyadan yaptığı bu açıklamanın ardından Şanlıurfa Valiliği tarafından hakkında idari ve adli inceleme başlatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hukuk mu var zaten
hukuk mu var zaten - 4 ay Önce

adamlar koltuklarını korumak için ohal ilan ettiler hemde taa 2015 seçimlerinden itibaren ha ondan önce kısmen milleti kandırıyorlardı oylarını alıyorlardı artık millet yemiyor nasıl koltuklarımızı koruruz onuda ancak ohalle yapıyorlar gayrı resmi ohalle. ohalde bazen gerekli olabilir ama bu ohal vatandaşı koruma ohalleri değil kendi koltuklarını koruma ohalleri bunlar.

SIRADAKİ HABER