Gencebay yeni 'akil heyeti'ne transfer oldu

Kardeniz heyetindeki sanatçı sağlık sorunları nedeniyle heyet çalışmalarına katılamıyordu...

Gencebay yeni 'akil heyeti'ne transfer oldu

Akil İnsanlar Karadeniz heyetinde yer alan sanatçı Orhan Gencebay, sağlık sorunları nedeniyle Marmara heyetine transfer oldu

Toplantılara ve seminerlere katılmadığı için bazı eleştiriler alan Gencebay, şöyle dedi:

"Ritim bozukluğu sorunu yaşıyorum. Doktorlarım risk taşıdığını söyleyip, Karadeniz'e gitmemi yasakladı. Rahatsızlığım akil heyetine seçilmekten üç gün önce başlayan bir durumdu. Bakanımıza da bu durumdayken 'Karadeniz'e gidemem' dedim. Dün kendisiyle yine haberleştik. 'Yakın yere beni verin' dedim. Bakanımızda İstanbul'daki heyette geziler yapabileceğimi söyledi. Gazetelerde çıkan tepkilerden kaçtığım haberleri katiyen yalan."

 BİRÇOK GEZİYE KATILAMAMIŞTI

Akil İnsanlar Karadeniz heyetinde yer alan sanatçı Orhan Gencabay’ın yapılan eleştiriler ve protestoların ardından sağlık sorunlarını da dikkate alarak görevinden affını isteyeceği konuşuluyor. Gencebay, sık sık protestolarla karşılaşan heyetin, Karadeniz bölgesindeki bir çok gezisine de katılmamıştı.

Karadeniz heyetinde yer alan sanatçı Orhan Gencebay’ın Star TV’deki popstar yarışmasında jüri üyeliğine devam edip, Akil İnsanlar toplantılarına ise katılmaması, komisyon üyelerince de eleştiriliyor. Akil İnsanlar Karadeniz Grubu, gittikleri illerde, heyette neden Gencebay’ın olmadığı soruları ile de karşılaşıyor.

 'DOKTORLARIM DA İSTEMİYOR'

Gencebay’ın ise yakın çevresine ‘’Haksız eleştirilere uğradım. Çok kırıldım. Akil İnsanlar itibarsızlaştırılmak isteniyor. Oysa ben bu görevi barış için tereddetsüz kabul ettim. 50 yıldır neysem oyum. Zaten sağlık sorunlarım var. Kalbimde ritim sorunu önemli bir düzeyde. Baypass ameliyatı olmuştum. Doktorlarım da seyahat etmemi istemiyor’’ dediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2013, 15:55
YORUM EKLE