Gebze’de ailelere polis ablukası

Açlık grevinde olan çocuklarına ses vermek amacıyla Gebze Cezaevi’nde nöbet tutan aileler, polis ablukasına alındı ve bölgeden uzaklaştırıldı

Gebze’de ailelere polis ablukası

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan ailelerin Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi önünde başlattıkları eylem 17’nci gününde.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gebze İlçe Örgütü’nde bir araya gelen aileler, buradan araçlarla cezaevi önüne geçmek istedi.

Cezaevine yaklaşan ailelerin önü polisler tarafından kesildi. Polisler, ailelere cezaevi yakınında eylem yapmanın yasak olduğunu dağılmamaları halinde herkesin gözaltına alınacağını söyledi.

AİLELER OTURMA EYLEMİ YAPTI

Ailelerin dağılmayacaklarını söylemeleri üzerine bir polis memuru aileye “Çocuğun kaç yıldır cezaevinde?” diye sordu. Anne, “20 yıldır cezaevinde” yanıtını verince polis, “Daha yeni mi çocuğun aklına geldi? Şimdi dağılın” diyerek aileleri tehdit etti. Bunun üzerine aileler bulundukları yerde oturma eylemi başlattı. Polisler tarafından ablukaya alınan aileler zorla araçlarına bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı.

GAZETECİLERİN GÖRÜNTÜLERİ SİLİNDİ

Polis eylemi takip edip gazetecilerin makinelerindeki fotoğraf ve görüntüleri de sildi.

Kaynak: Yeni Yaşam

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 17:14

YORUM EKLE
YORUMLAR
ANNELERDEN BİLE KORKAN ŞEREFSİZ İKTİDAR
ANNELERDEN BİLE KORKAN ŞEREFSİZ İKTİDAR - 2 yıl Önce

Yuh artık kadınlardan korkacak kadar zavalı mahlüklar . Adi şerefsizler cennet annelerin ayağı altında hz m6hammet böyle buyuruyor bu eşolu eşşeklerde anneleri bir öldürmedikleri kaldı Bu soysuzla sözde cumhur tayyi be duyurulur şereften yoksun mahlükatlar

SIRADAKİ HABER