Gebze'de aileler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı

Polisler aileleri darp edip, yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı

Gebze'de aileler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan ailelerin, Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi’nde 9 Nisan’da başlattığı nöbet eylemi 13’üncü gününde. Cezaevine yakın bir yerde bir araya gelen ailelere Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Nuran İmir eşlik etti.

Gebze Cezaevi'nin önünde nöbet tutmak isteyen ailelere polis bir kez daha müdahale etti. Aileler polis tarafından darp edilip yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı. HDP Milletvekili Nuran İmir ise fenalık geçirdi.

Cezaevine doğru yürüyen ailelerin önü polis tarafından kesildi. Polisin “Valiliğin kararı var, bu alanda eylem yapamazsınız. Yasak” sözlerine aileler, “Biz bu konuda ısrarcıyız, eylemimizi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. Çocuklarımızın yaşam hakkını savunuyoruz” şeklinde karşılık verdi.

AİLELER ABLUKAYA ALINDI

Bir süre devam eden tartışmanın ardından yürümek isteyen anneleri ablukaya alan polisler, HDP Gebze İlçe Eşbaşkanı Damla Bağcı ile yönetici Oktay Erol’u gözaltına aldı. Polisler HDP Milletvekili Nuran İmir’i de gözaltına almak istedi.

Gözaltların yapılması üzerine polis ablukasında bulunan aileler oturma eylemi yaptı. Gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirten ailelere polis, “Arkadaşlarınızın ifadeleri alınacak bırakılacak” dedi.

DARP EDİLİP YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

Bir süre daha eylemlerine devam eden ailelere polis müdahale etti. Polisler aileleri darp edip, yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.

İMİR FENALIK GEÇİRDİ

Müdahale sırasında HDP’li İmir fenalık geçirerek yere düştü. Hastaneye kaldırılan İmir’in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan ailelerin ise Gebze İlçe Emniyetine götürüldüğü belirtildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 17:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Serefsiz ahlaksiz kopeklesmis alcak polis kimin kopekligini yapiyorsun gun gelecek guvendigin soysuz akcalarinda seni senin gibi serefsiz kopeklerde hesap verecek

SIRADAKİ HABER