Gaziantep'te Alevilere IŞİD tehdidi

IŞİD'in Antepte Alevileri ölümle tehdit ettiği ortaya çıktı

Gaziantep'te Alevilere IŞİD tehdidi

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek'in haberine göre, Antep’te IŞİD’lilerin Ezidi kadınları internet üzerinden satışa çıkardığının belirlenmesinin ardından, Şahinbey ilçesine bağlı Düztepe mahallesinde yaşayan Alevileri de ölümle tehdit ettikleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Hacı Bektaşi Veli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Cem Evi’nin de bulunduğu ve Alevilerin yoğunlukta yaşadığı Düztepe mahallesine gelen bir grup IŞİD’li çeteci, mahalleliyi ölümle tehdit etti. Çeteciler, cemevinin bulunmasından dolayı tüm mahalleye saldırı olabileceğini söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir mahalleli, can güvenliklerinin olmadığını, olası bir saldırıda Antep’in bir çok yerinde bulunan IŞİD’e ait hücre evlerinde yaşayan militanların kendilerine saldırabileceğini belirtti.

IŞİD TEHDİDİ YENİ DEĞİL 


Antep’te IŞİD çetecilerinin tehditleri ilk kez yaşanmıyor. Halkların Demokratik Partisi Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Temmuz ayında Meclis Başkanlığı’na sunduğu ve geçici İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün yanıtlamasını istediği soru önergesinde, iki IŞİD çetecisinin HDP’nin Şahinbey ilçe eski yöneticilerinden birinin işyerine giderek kafasına silah dayadığına yer vermişti. Toğrul, başka bir grubun da birkaç gün sonra Demokratik Bölgeler Partisi İlçe Başkanlığı’na giderek ilçe yöneticilerini ölümle tehdit ettiği haberleri ile ilgili hükümetin önlem alıp almadığının açıklanmasını istemişti.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEli KÜRT RUVİYON
DEli KÜRT RUVİYON - 2 yıl Önce

Antep'teki pararcıktaki Kürt Aleviler başımıza katliam gelmesini gerekiyor niye birlik olmuyoruz tek dişli çanavar bizi korkutuyor bizde hazırlığımızı yapalım gün faşizime gericiliğe karşı gün birlik günüdür yoksa bu alçaklar bizi bitirirler uyan Alev'i halkı UYAN

dimitri
dimitri @DEli KÜRT RUVİYON - 2 yıl Önce

rojava olmasaydi isid dogrucakti devlet de ayni maras katliaminda oldugu gibi seyre bakicakti olan oldu deyip isine bakicakti. uyanin.