Gazeteci örgütlerinden Erdoğan’a karşı ortak eylem çağrısı

İnsan hakları ve gazeteci örgütleri, Almanya’da Angela Merkel ile görüşme yapacak Tayyip Erdoğan’ı protesto çağrısı yaptı

Gazeteci örgütlerinden Erdoğan’a karşı ortak eylem çağrısı

Türkiye’deki basın özgürlüğüne dikkat çeken Alman gazeteci örgütleri, Erdoğan’ın Berlin’de Başbakan Angela Merkel ile görüştüğü saatlerde eylem çağrısında bulundu.

Uluslararası Af Örgütü, Alman Gazeteciler Cemiyeti (DJV), Alman Gazeteciler Birliği (DJU), Sınır Tanımayan Gazeteciler (ROG) ve Avrupa Basın ve Medya Özgürlüğü (ECPMF) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek eylem, 28 Eylül Cuma günü saat 11.00’de yapılacak.

Eylemde DJV Başkanı Frank Überall, DJU Sekreteri Cornelia Hass, ROG Başkanı Christian Mihr, Almanya Af Örgütü Genel Sekreteri Markus N. Beeko ve ECPMF Genel Müdürü Dr. Lutz kinkel konuşacak.

Yapılan açıklamada Deniz Yücel ve Meşale Tolu’nun serbest bırakılmasına rağmen Türkiye’de basın özgürlüğünün ihlal edilmeye devam edildiği ifade edilerek, 100’den fazla gazetecinin halen cezaevinde olduğu hatırlatıldı. Eylemde, Türkiye’deki basın ve düşünce özgürlüğüne dikkat çeken dövizlerin açılması bekleniyor.

Kayna: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 18:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER