Gabar'da operasyon; Dicle'ye asker ve korucu sevkiyatı

Şırnak’ta bulunan Gabar Dağı’nda 2 ayrı operasyon başlatılırken, Dicle’de ise bölgeye asker ve korucu sevk edildiği belirtildi.

Gabar'da operasyon; Dicle'ye asker ve korucu sevkiyatı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunlu, Kırkpınar, Kayaş mahalleleri ile Görüse Dağı arasında kalan bölgede dün başlatılan operasyon devam ederken, bölgeye binlerce asker ve korucu sevk edildi. Yerel kaynaklar yaşanan çatışmada 2 askerin yaralandığını belirtti.

DİHA’da yer alan habere göre; bölge, dün gece cami hoparlörlerinden yapılan anonslarla “Geçici askeri güvenlik bölgesi” ilan edildi. Valilik tarafından ise bölgede “Sokağa çıkma yasağı” ilan edildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, havadan bombardımanın yapıldığı bölgeye binlerce asker ve korucu sevk edildi.

Görüse Dağı bölgesinde askerler ile PKK arasında çatışma yaşandığı 2 askerin yaralandığı belirtildi. Yaralı askerler, helikopterle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, bir askerin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Telefon şebekelerinin çekmediği ilçeye bağlı birçok köyden sağlıklı bilgi alınamıyor.

GABAR’DA OPERASYON

Şırnak’ta bulunan Gabar Dağı’nın Bêsükê ve Dêrava bölgelerinde askeri operasyon başlatıldı. Yerel kaynaklarından edinilen bilgilere göre, dün akşam saatlerinde Gabar Dağı’nın Bêsükê ve Dêrava’nın kırsal bölgelerine dönük başlatılan askeri operasyona Şırnak’a bağlı Kasrik ve Kumçatı beldelerindeki korucular da katıldı. Çevre köylerde bulunan yurttaşlar, bölgeye tankların sevk edildiğini ve bölgede yer yer çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Çatışmanın ayrıntılarına ilişkin bilgi edinilmezken, söz konusu bölgede geçtiğimiz aylarda da askeri operasyon gerçekleşmişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 16:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER