Furkan Vakfı: Yeni bir operasyon hazırlığı var

Ankara Mamak'ta bina önlerine bırakılan şeriat çağrısı içerikli bildirilerin, Alparslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı ile bağlantılı olduğu öne sürüldü

Furkan Vakfı: Yeni bir operasyon hazırlığı var

Ankara'nın Mamak ilçesinde, dün evlerin kapı önlerine şeriat çağrısı yapan bildiriler bırakıldı.

Bölgede yaşayanların şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, bildiri üzerinde 'bize ulaşın' diye belirtilen F.S'ye ait sosyal medya hesabının Furkan Vakfı ile bağlantılı olduğu öne sürüldü.

Ayrıca, bildiri metninde yer alan 'İmanımızı nasıl muhafaza ederiz?' isimli videonun Furkan TV isimli sosyal medya kanalından paylaşıldığı ve videonun Furkan Vakfı Başkanı olarak tanınan Alparslan Kuytul'un 2009 yılındaki konuşması olduğu öğrenildi.

FURKAN VAKFI: KARANLIK BİR YERDEN DÜĞMEYE BASILDI

Furkan Vakfı ise söz konusu bildirilere ilişkin bir açıklama yaptı.

Kendilerine yönelik yeni bir operasyon yapılması için "karanlık bir yerden düğmeye basıldığı" öne sürülen açıklamada, "Kapılara bırakılan söz konusu bildiride Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmalarından kesitler olduğunu öğrendik. Sözü geçen konuşma ile bildirinin konusunun hiçbir alakası yoktur. Sadece bizimle bağlantı kurulmasını sağlamak için oradan alıntılama yapıldığı açıktır. Gerek bildirinin altında adı geçen F.S (Fatih Sadri'nin) ve gerekse bu tuzak bildirinin Alparslan Kuytul Hocaefendi, Furkan Vakfı ve Furkan Gönüllüleri ile uzaktan yakından alakası yoktur" denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 17:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
yanlış yerden siyaset yapmak
yanlış yerden siyaset yapmak - 7 ay Önce

bu adam muhalefet ediyor tamamda bu adamın yaptığı en büyük hata bir dini cemaat vakıf dernek kisvesi ile iktidar partisini topa tutuyor.abi git derneğini içişleri bakanlığına dilekçe ver partiye çevir ondan sonra topa tut.bunu yaparsa doğru yerden doğru eylemi yapıyor anlamı taşır.kur bir furkan partisi islami partimi yok bir sürü var refahtan hüdapara btp den saadete onlarda hükümeti eleştiriyor.ama onlar doğru makamda doğru konumda eleştiriyor.bu fetöcülerde zamanında bir cemaat kisvesi altında değilde parti kurup ismine hizmet partisi koyup öyle siyaset yapsalardı kimse bir şey demezdi.onlarda hem dini kullanıyor biz dünya ile ilgilenmiyoruz ahiretle ilgileniyoruz diyor arkadan milyonları çeviriyor şirketlerle kamu kuruluşları ile bütün partilerdeki siyasi adamları ile.çıkın erkek gibi meydana öyle siyaset yapın yapacaksanı.

SIRADAKİ HABER