@fuatavni: Doğu'ya gönderilen polislerin listesi PKK'ye verildi

@fuatavni'den cemaate yakın polislerle ilgili iddia...

@fuatavni: Doğu'ya gönderilen polislerin listesi PKK'ye verildi

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından AKP içinde yaşananları Twitter'da paylaşan ve fenomen haline gelen Fuat Avni, görev yerleri değiştirilen polisler hakkında bazı iddialarda bulundu.

Gülen cemaatine yakın oldukları iddiasıyla yerleri değiştirilen ve 'fişlenen' polislerin listesinin PKK'ye verildiğini ‘‘Kuzu kurda teslim ediliyor’’ ifadelerini kullanarak iddia etti.

Fethullah Gülen Grubu yanlısı @fuatavni hesabı, AKP-Gülen grubu arasındaki çatışmaların gün yüzüne çıkmasından sonra, Gülen grubu yanlısı manipülatif paylaşımlar yaparak Twitter fenomeni olmuştu.

MİT ve PKK arasındaki Oslo görüşmelerini de Fethullah Gülen Grubu'nun süreçten rahatsız olduğu için deşifre ettiği iddia ediliyordu.

Cemaatteki "abi" ve "ablalar" arasında ahlaksız ilişkiler olduğu yönünde bir algı operasyonu yapılacağını da iddia eden Fuat Avni, "KÇG’nin operasyon ekibiyle, algı ekibi iki koldan çalışma yürütüyor. Operasyon ekibi Ala-Fidan’ın, algı ekibi Varank’ın kontrolünde" dedi.

Fuat Avni’nin Twitter hesabından ileri sürdüğü iddialar şöyle:

1. KÇG’nin operasyon ekibiyle, algı ekibi iki koldan çalışma yürütüyor. Operasyon ekibi Ala-Fidan’ın, algı ekibi Varank’ın kontrolünde

2. Yeni planlar devreye sokuluyor. Fidan-Ala fişledikleri emniyet mensuplarını Güneydoğu ve Doğu’ya gönderdi ve tamamen savunmasız bıraktı.

3. Fidan’ın örgüt içindeki adamları vasıtasıyla Doğu’ya gönderilen emniyet mensuplarının listesi örgüte verildi. Kuzu kurda teslim ediliyor.

4. Fişlenip Güneydoğu ve Doğu’ya gönderilenlerin çoğu KCK operasyonlarını yapan ve Çözüm Süreci’ni tıkayan kişiler diye lanse ediliyor.

5. KCK içindeki MİT’çiler Emniyetçi’lerin yanı sıra fişlenmiş işadamlarına da her türlü baskıyı uyguluyor. KCK adıyla para cezası kesiliyor.

6. Operasyon ekibi, polisini ve vatandaşını örgütün kucağına bırakmakta tereddüt etmezken algı ekibi de ‘abi-ablalar’ üzerine plan yapıyor.

7. Varank’ın, Sosyal Medya’da ardından Havuz Medyası’nda uygulamaya koyacağı plana göre Cemaat mensuplarına ahlaksızlık isnat edilecek.

8. Plana göre ‘Abi ve ablalar biraraya gelip ahlaksızlık yapıyor, asıl Mut’a Nikahı bunlar arasında yaygın’ denerek algı çalışması yapılacak

9. ‘Cemaat, Muta’ya karşı değil mi?’ çıkışına ‘MİT bunları tespit etmişti, ahlaksızlıklarını örtmek için böyle davrandılar’ diyecekler.

10. KÇG’nin Cemaat’i kamuoyunda ahlaksız göstermek için yapacağı algının en önemli nedeni okullarına ve yurtlarına kayıtları engellemek.

11. KÇG’nin son toplantısında Dar Oligarklar, ‘Cemaat’i bitirmek için tabanın kafasını karıştırıp dağılmasını sağlamalıyız’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Baran Göçmen
Baran Göçmen - 4 yıl Önce

tipik kürt düsmani. her olayi illa kürtlere baglayacaklar. yagmur yagdi kürtler, kar yagdi kürtler yagmadi kürtler. primitiv ve irkci adamlar bunlar. deger verip yayinlamak ta o kadar anlamsiz!