Fransa: Avrupa Konseyi toplantısında Türkiye’ye yaptırım seçeneği masada olacak

Jean-Yves Le Drian, AB’nin diğer ülkelerindeki mevkidaşlarıyla ‘Türkiye’ye karşı gerçekleştirilebilecek missillemelerin’ halihazırda konuşulduğunu aktardı

Fransa: Avrupa Konseyi toplantısında Türkiye’ye yaptırım seçeneği masada olacak

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian yaptığı açıklamada bu ayki Avrupa Konseyi toplantısında ana gündem maddesinin Türkiye’nin Yunanistan ve Güney Kıbrıs ile yaşadığı gerilim olacağını söyledi, Türkiye’ye yaptırım seçeneğinin masaya yatırılacağını aktardı.

Jean-Yves Le Drian, AB’nin diğer ülkelerindeki mevkidaşlarıyla ‘Türkiye’ye karşı gerçekleştirilebilecek missillemelerin’ halihazırda konuşulduğunu aktardı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki amaçlarıyla ilgili olarak görüşmelere başlaması gerektiğini öne süren Le Drian, “Erdoğan elimizde birtakım seçenekler olduğunu biliyor” dedi.

Doğu Akdeniz’deki enerji kaynakları arayışı yüzünden Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim uzun zamandır devam ediyor.

AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de Türkiye’ye karşı yaptırımların uygulanabileceğini, ancak şimdiye kadar Fransa’nın diğer AB ülkelerini bu konuda ikna edemediğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
nasıl nasıl
nasıl nasıl - 9 ay Önce

bana biraz bu fransa akp hükümetini kurtarma harekatı gibime geliyor.yine milletin milli duygularına oynayıp seçim alma peşindeler.ya bu akp thy na 5milyarlık uçak anlaşmasın fransız airbus a vermedi mi.yani bu abd fransa bu akp hükümetinden o kadar memnunlar ki onsuz bu milleti bi daha böyle soyamayız diyorlar ters algı ile akp ye destek oloyorlar tabi bu bir şahsi siyasi yorum.çünkü siyaset böyle bir şey kavramları tersten okuyunca hakikata anca ulaşıyor insan.

SIRADAKİ HABER