Filmde rol için yavru köpeğe işkence yapıldı

HAYKURDER, sosyal medya hesabından Kanal 7’de yayınlanan “Neylerse Güzel Eyler” adlı filmde yavru bir köpeğe işkence edildiğine dair açıklama yaptı.

Filmde rol için yavru köpeğe işkence yapıldı

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER), sosyal medya hesabından Kanal 7’de yayınlanan “Neylerse Güzel Eyler” adlı filmde yavru bir köpeğe işkence edildiğine dair açıklama yaptı.

YETKİLİLER GÖREVE ÇAĞRILDI

Yapılan açıklamada, “Alçaklığın hiç bir sınırı kalmadı memlekette. Kanal 7 yapımı olan ‘Neylerse Güzel Eyler’ de yapımın 20.55 - 21.05 dk/sn aralığına ait bu sahne...Defalarca izledik. Defalarca yavaşlattık, yakınlaştık, görüntü netledik. Filmin sinopsisinde 'Yapılan haksızlıkların kimsenin yanına kalmadığını etkili hikaye ile anlatan bir film' yazıyor. Kanal 7 yönetimine soruyoruz. Nerede bu yavru şimdi? Ne durumda?” denildi.

Yapılan paylaşımda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü ve Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) göreve çağrıldı.

Filmin 25 Ağustos 2014'ten beri yayında olduğunun altını çizen HAYKUDER, Halk Film ve yönetmen Nazif Tunç'u da etiketleyerek, "Yapım size ait görünüyor, sizin ekibinizin marifeti mi bu?" diye sordu.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 20:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canilik de de sınır yok
Canilik de de sınır yok - 1 ay Önce

Rant için yemedikleri halt kalmadı ya bir de zavallı hayvanlara eziyet edip para kazanmaya çalışan barbarlikta sırayı kimseye kaptırmayan vicdansız duyarsız pislikler bir canlının acı çekmesi öldürülmesi işkence gormesinden zevk alıyorlar bu ahlaksızlık bu vicdansizlik nerde var yani bu toplumun cahil kitleleri neden birazcık bilinçlenmez bu nasıl bir gericiliktir bu nasıl bir bağnazlık duyarsizliktir kimse bundan sonra adaletmis hukukmus bilmem neymiş bahsetmesin çünkü adalet böyle bir şey değil .Yazık çok yazık

Canlıları rahat bırakın
Canlıları rahat bırakın - 1 ay Önce

Düzensiz barbar cahil bir toplamda yaşıyoruz kimse darılmasın 100/52lik kısım aşırı cahil cahiligi canilige varacak kadar okumuşu da okumamisida gezmişi de gezmemisi de hep aynı .Zorba, kirli ,acımasız ve yüzsüz hiç-bir canlıya saygı duymayan ilkel bir dilimi olusyuruyor kendi gibi düşünmeyen olmayan herşeyi kırıp geçmek isteyen her canlının ağızına mühürlendirmek isteyenlerle dolu ben anlamıyorum bir canlı nasıl bu kadar aşağılık olabilir ya o pis elerini nasıl hayvanlara sürebiliyorsunuz.

SIRADAKİ HABER