Filistin Direniş Grupları: Gazze'de ateşkes sağlandı

Filistinli gruplardan yapılan açıklamada, Gazze'de ateşkesin sağlandığı duyuruldu

Filistin Direniş Grupları: Gazze'de ateşkes sağlandı

Filistin Direniş Grupları Ortak Operasyon Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mısır'ın ara buluculuğunda İsrail'le ateşkese varıldığı duyuruldu.

İsrail'in dün akşam saatlerinde artan saldırılarından sonra Filistinli gruplardan yapılan açıklamayla Gazze'de ateşkesin sağlandığı duyuruldu.

Hamas ve İslami Cihad Hareketi gibi grupların silahlı kanatlarının yer aldığı Filistin Direniş Grupları Ortak Operasyon Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mısır'ın ara buluculuğuyla ateşkese varıldığı ve İsrail ateşkese bağlı kaldığı sürece kendilerinin de buna uyacağı belirtildi.

Hamas lideri İsmail Heniyye de kısa süre önce yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını durdurması halinde ateşkes durumuna dönülebileceğini söylemişti.

ÇATIŞMALARI İSRAİL BAŞLATTI

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde çatışmaları başlatan olay, pazar günü İsrail ordusuna bağlı özel kuvvetlerden bir grup askerin sivil bir araçla Gazze'ye sızması oldu.

Gazze'nin 3 kilometre kadar içerisine sızan İsrail askerlerinin Hamas'a bağlı birlikler tarafından fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada 7 Filistinli hayatını kaybetti ve 1 İsrail askeri öldü.

Olaydan bir gün sonra Hamas ve İslami Cihad'ın da aralarında bulunduğu Filistinli direniş grupları tarafından düzenlenen roket saldırısında 1 İsrail askeri ağır yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 16:53

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER