Feyizoğlu'nun 'bildiri' açıklaması: Suhuletle sonuçlandırılmalı

Feyzioğlu, "Meselenin suhuletle sonuçlandırılmasının ülkemizin yararına olacağını düşünüyorum" dedi

Feyizoğlu'nun 'bildiri' açıklaması: Suhuletle sonuçlandırılmalı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, emekli amirallerin bildirisiyle ilgili yazılı açıklama yayımladı.

126 emekli büyükelçinin de Montrö Sözleşmesi'ne ilişkin toplu açıklama yaptığını hatırlatan Feyzioğlu, bunun bir tepki yaratmadığına dikkat çekti.

Feyzioğlu şunları kaydetti:

"Emekli amirallerin bildirisinin tepki çekmesinin nedeni, demokrasi tarihimizde yaşadığımız acı tecrübelerdir. Söz konusu bildiri hem olumsuz çağrışımlara sebebiyet verdiği hem Türkiye için son derece önemli olan Montrö Antlaşması'nın içeride sorgulandığı algısını yarattığı için yanlış olmuştur. Meselenin suhuletle sonuçlandırılmasının, ülkemizin yararına olduğunu düşünüyorum."

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
bireysel bakarsakta
bireysel bakarsakta - 1 hafta Önce

kanalistanbula her türlü karşıyız hem dış politika risklerinden hemde bütün halk çalışacak bir kaç imtiyazlı oradaki arsa artışından rant elde edecek onların çocuklarına servet bizim çocuklara bir 25-30 yıl bunların borcunu ödemek miras kalacak öylemi hemde faiziyle .şu almanya aptal kendi berlin havalimanını 15 yıla yayarak genişletiyor o parayı docbank avrupa bankaları aracılığı ile türkiyedeki hastanelere yollar havalimanın gömüyor acaba neden bunu bir sorgulayın.kapitülasyonun alası budur geleceği ipetek altına almak budur.hep para yok der milletten para dilenirler hemde kanalistanbula para bulurlar.o parayı suya tarıma sanayi gömse herkes faydalanır ama dedikya bunlar ne halkçı ne millici bunlar bencil kendine taptırmayı seven güruh.

SIRADAKİ HABER